Новий навчальний рік!

ШАНОВНІ КОРИСТУВАЧІ!

Тимчасово не працює платіжна система порталу

Просимо вибачення незручності.

Про темперамент

Дата: 14 жовтня о 10:58

САНГВІНІКИ – це активні, товариські та емоційно стабільні діти. Вони легко знаходять спільну мову з іншими, швидко адаптуються до нових умов і часто демонструють оптимізм.

Рекомендації:

• Підтримуйте ініціативу дитини і заохочуйте її активність, але допомагайте вчасно зосереджуватися на важливих завданнях;
  • Створюйте чіткі правила та структуру, щоб дитина навчилася дисципліни;
  • Частіше хваліть дитину, але також навчайте відповідальності за свої дії.

МЕЛАНХОЛІКИ – ці діти чутливі, глибоко переживають свої емоції, можуть бути схильні до замкненості та самокритики. Вони потребують більше підтримкирозуміння з боку батьків.

Рекомендації:

• Підтримуйте емоційну стабільність дитини, заохочуючи її говорити про свої почуття та переживання;
  • Створюйте безпечне та спокійне середовище, де дитина може себе відчувати комфортно та захищено;
  • Допомагайте дитині встановлювати реалістичні очікування та не ставити перед собою занадто високі вимоги.

ФЛЕГМАТИКИ – це спокійні, стримані та врівноважені діти. Вони можуть довго концентруватися на одному завданні, але їм важко адаптуватися до змін та швидких рішень.

Рекомендації:

• Не поспішайте змушувати дитину швидко реагувати на нові ситуації, дайте їй час адаптуватися;
  • Заохочуйте до більш активної участі в групових іграх або діяльності , але не тисніть на неї;
  • Хваліть дитину за її старанність і спокій, але також стимулюйте до більш динамічних занять.

ХОЛЕРИКИ – це емоційні, рішучі та енергійні діти. Вони можуть бути імпульсивними, швидко спалахують , але їхні емоції зазвичай швидко вщухають.

Рекомендації:

• Допомагайте дитині розвивати навички самоконтролю та емоційної регуляції, пропонуйте методи зняття стресу, такі як дихальні вправи;
  • Не реагуйте на імпульсивні прояви агресії агресією – краще спокійно пояснювати наслідки дій;
  • Підтримуйте їх у проектах, які вимагають витривалості, допомагаючи не втрачати інтерес на довгий час.

Характер і темперамент не тотожні поняття . Характер формується вихованням та самовихованням, його можна змінити. Темперамент - це вроджені особливості нервової системи, які не змінюються протягом життя. Тому, якщо хлопчик "плаксивий", вразливий, то це може бути обумовлено його типом темпераменту, а не як часто докоряють дорослі: "ти ж хлопчик, хлопчики не плачуть". Не забороняйте дітям проявляти емоції, говоріть з ними, підтримуйте, розумійте.