ЗВІТ ДИРЕКТОРА
МАЛАКОБЕЛЯЧКІВСЬКОЮ ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ
ПЕРЕД ПЕДАГОГІЧНИМ КОЛЕКТИВОМ
ТА ГРОМАДСЬКІСТЮ
ЗА 2022-2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
Вступ
На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 №178, у відповідності до функціональних обов’язків та з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, до Вашої уваги звіт про діяльність та підсумки роботи колективу протягом 2022-2023 навчального року.
Навчальний процес
На сучасному етапі головним завданням нашого закладу є :
- Створення умов для здобуття дошкільної, початкової, базової та повної середньої освіти на рівні не нижчому від Державних стандартів;
- Виховання морально і фізично здорового покоління;
Розвиток природних позитивних нахилів, здібностей та обдарованості, творчого мислення, потреб і вміння самовдосконалюватися;
Формування громадянської позиції, власної гідності, готовності до трудової діяльності, відповідальності за свої дії;
Виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв української нації, державної мови, національних цінностей;
Виховання свідомого ставлення до свого здоров’я як найвищої соціальної цінності.
Заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», іншими законодавчими актами Верховної Ради України, указами Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України, інших органів центральної виконавчої влади, рішеннями місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, власним Статутом.
Робота педагогічного колективу в 2022-2023 н.р. була спрямована на реалізацію Стратегії діяльності закладу на 2022-2027рр. Основними стратегічними напрямками роботи ЗЗСО є:
1.Освітнє середовище. Система збереження та зміцнення здоров’я учня та вчителя Якість організації освітнього процесу, вдосконалення інформаційного простору. Безпечна школа. Попередження булінгу.
2. Система оцінювання здобувачів освіти. Забезпечення виконання Державних стандартів – якість освіти. Задоволення освітніх потреб
3. Педагогічна діяльність. Методичне і кадрове забезпечення. Реалізація Концепції НУШ.
4. Управлінські процеси. Партнерство в освіті. Формування іміджу закладу освіти. Розбудова громадсько-активної школи. Матеріально-технічне забезпечення.
У 2022-2023 навчальному році в школі навчалось 115 учнів.
За критеріями 12 - бальної системи результати такі:
- високий рівень – 14 учнів;
- 1 початковий рівень ;
- кількість учнів, які оцінюються вербально – 38.
За підсумками 2022-2023 навчального року:
- 12 учнів нагороджено Похвальним листом «За високі досягнення у навчанні»;
- 1 учні 9 класу отримав свідоцтво з відзнакою;
- 1 учень 11класу нагороджений золотою медаллю «За високі досягнення у навчанні»;
- 1 учень 11 класу нагороджений Похвальною грамотою «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів»
За останні роки контингент учнів у нашій школі перебуває в межах 115-117 учнів. На даний час до 1 класу зараховано 8 дітей.
У закладі обладнано 11 навчальних кабінетів та класних кімнат. До послуг учнів спортивна зала, бібліотека, 2 комп’ютерних класи, комбінована майстерня, їдальня, методичний кабінет, кабінет психолога, ізоляційна кімната, спортивний майданчик. В закладі діє музей «Історія школи», який паспортизований. Для підвищення професійного рівня вчителів у закладі працює методичний кабінет.
Кабінети інформатики, адміністративні кабінети забезпечені комп’ютерами та мультимедійним обладнанням. Створена локальна мережа Internet. Класні кімнати для 1-4 класів, які навчаються за програмою Нової української школи, забезпечено комп’ютерами, телевізорами та необхідним навчальним обладнанням. Усі наявні у закладі комп’ютери підключені до мережі (100 Мбіт/с ), мережа Wi-Fi у комп’ютерних класах.
Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в закладі функціонує 3 гуртки різних напрямів, до участі в яких залучено 57 школярів.
У закладі функціонує їдальня на 54 посадкових місць.
Вартість харчування учнів початкових класів становить 38 грн (кошти місцевого бюджету), учнів 5-11 класів - 42 грн. (батьківські кошти).
Працює автономна теплогенераторна. Тепловий режим в межах норми.
У 2022-2023 н.р. школа освіта постала перед новим викликом - організація освітнього процесу в умовах правового режиму воєнного стану. В таких умовах освітній процес адаптовано до найбільш безпечної форми навчання – дистанційної. Протягом навчального року в зв’язку з безпековими умовами змінювалася форма освітнього процесу.
1.Освітнє середовище. Якість організації освітнього процесу, вдосконалення інформаційного простору.
Освітнє середовище вдосконалювалось відповідно Концепції НУШ.
Протягом навчального року виконувались основні завдання Стратегії щодо вдосконалення освітнього середовища:
забезпечувалась відповідність освітнього середовища вимогам Кодексу безпечної і дружньої для дитини школи;
забезпечувалась відповідність освітнього середовища (внутрішніх туалетів, вентиляційного, питного режимів, режиму освітлення) Санітарному регламенту;
вдосконалювалось медичне обслуговування учнів відповідно розробленого Положення;
згідно Договору з Держпродспоживслужбою здійснюються лабораторні дослідження води, режиму освітлення, температурного режиму, виконуються умови щодо дератизації, дезінфекції, дезінсекції шкільних приміщень;
обрізано, окремі видалено аварійні дерева, сухі гілки;
здійснено оптимізацію зелених насаджень;
забезпечено необхідний перелік медичних засобів;
організовано щомісячні практичні заняття з надання домедичної допомоги для учнів і вчителів, тренінги з дій у надзвичайних ситуаціях;
створено безпечний єдиний інформаційний простір відповідно Стратегії розвитку закладу освіти на 2022-2027 рр.;
посилено роль шкільної бібліотеки як інформаційно-ресурсного центру, створено мотиваційний простір;
максимально використовується наявна спортивну базу школи, ефективно використовується у вільний час учнів для організації рухової активності;
введено з ІІ семестру 2022-2023 н.р. в організацію харчування істотні зміни оновлено меню за вимогами здорового харчування;
виховну роботу організовувати відповідно програми «Цінності НУШ».
У закладі створюється мотивуючий до навчання простір. Облаштовуються ігрові куточки в класах, в коридорі 1 поверху.
Виготовлено вказівники руху під час евакуації з приміщення та руху до укриття. Створено Клас безпеки.
З метою забезпечення відповідності безпечного середовища вимогам Безпечної і дружньої для дитини школи:
Заклад забезпечено миючими, дезінфікуючими засобами, безконтактними термометрами. Частково замінено люмінесцентні лампи на енергозберігаючі (40 світильників). Облаштовано санітарну кімнату.
Забезпечено систематичне проведення санітарно-освітньої роботи серед учнів та батьків на класних годинах, зборах, співбесідах, передбачити в планах виховної роботи бесіди:
гігієна та режим для школяра;
профілактика грипу та гострих респіраторних захворювань;
профілактикаСНІДу та венеричних захворювань.
Заклад забезпечено інформаційними матеріалами щодо правил поводження під час адаптивного карантину, під час надзвичайної ситуації воєнного характеру: Дії під час обстрілів, дії під час вибухів, Інструкція щодо дій у разі сигналу «Повітряна тривога», Дії щодо надання долікарської допомоги у разі поранень, Дії під час хімічної атаки та інші.
Забезпечено обізнаність учнів з правилами поведінки в надзвичайних ситуаціях.
В коридорах розміщено алгоритм дій педпрацівника в разі нещасного випадку.
Перед кожними канікулами, перед початком освітнього процесу організовується проведення інструктажів з безпеки життєдіяльності. Затверджено заходи з безпеки життєдіяльності, графіки проведення та тематику інструктажів та профілактичних бесід з БЖ.
2 рази на рік здійснюється огляд спортивних споруд, приміщення закладу освіти щодо виявлення небезпечних факторів, розробляються заходи для усунення порушень.
Меню в їдальні затверджується директором (Перспективне меню затверджене Держпродспоживслужбою). Проводиться регулярний моніторинг асортименту шкільного меню. Проведено анкетування учасників освітнього процесу щодо якості харчування – 90% задоволені асортиментом і смаковими якостями. Учнями школи виготовлено інформаційні матеріали про здорове харчування в їдальні.
Проводиться інформаційна кампанія щодо небезпек в інтернеті, День безпечного інтернету. Проведено опитування «Безпечний інтернет».
Заходи, спрямовані на збереження і зміцнення здоров’я дітей передбачають впровадження системи НАССР, здорового харчування, формування компетентностей з надання домедичної допомоги, дій у надзвичайних ситуаціях, попередження інфекційних хвороб, навичок життя в умовах пандемії. Навчально-матеріальна база школи сприяє фізичному розвитку здобувачів освіти.
2. Система оцінювання:
Стратегічна ціль: СПРАВЕДЛИВЕ І ОБ’ЄКТИВНЕ ОЦІНЮВАННЯ.
Прагнемо, щоб здобувачі освіти та їхні батьки вважали, що оцінювання результатів навчання учнів у закладі освіти є справедливим і об’єктивним. Педагогічні працівники в усній формі, на інформаційних стендах у навчальних кабінетах та інших приміщеннях закладу знайомили учасників освітнього процесу з критеріями оцінювання. Учні залучаються до спільного розроблення критеріїв оцінювання їхньої діяльності. Система оцінювання в закладі освіти ґрунтується на компетентнісному підході. Учителі (75%) розробляють компетентнісні завдання для проведення оцінювання, застосовують формувальне оцінювання, що передбачає відстеження індивідуального поступу учня, практикують само та взаємооцінювання. Педагоги застосовують формувальне оцінювання: систематично відстежують та відображають розвиток, процеси навчання і результати навчання кожного учня, регулярно надають учням ефективний зворотний зв’язок щодо їхньої роботи (68%). Результати зовнішніх та внутрішніх моніторингів корелюємо із результатами підсумкового семестрового та річного оцінювання.
Упровадження педагогіки партнерства, компетентнісного й інтегративного підходів в освітній процес передбачає активне включення дітей в організацію навчання. Компетентнісне навчання вимагає нових підходів до оцінювання. Орієнтирами для спостереження та оцінювання є вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей учнів.
Навчальні досягнення здобувачів у 1-4 класах підлягають вербальному оцінюванню.
Основними видами оцінювання здобувачів освіти є вхідний контроль (проведено у вересні), поточне та підсумкове (тематичне, семестрове, річне). В цьому навчальному році в зв’язку з воєнним часом всі здобувачі освіти були звільнені від ДПА. Після закінчення І і ІІ семестру корегування семестрових балів не було, оскільки жодної заяви від учнів та їх батьків не було подано.
У школі використовується поточний контроль шляхом виконання різних видів завдань, передбачених навчальною програмою, у тому числі для самостійної та індивідуальної роботи здобувачів освіти протягом семестру. Поточний контроль здійснюється під час проведення практичних та лабораторних занять, а також за результатами перевірки контрольних, самостійних робіт, індивідуальних завдань тощо.
Стратегічна ціль:ЕФЕКТИВНИЙ ВНУТРІШНІЙ МОНІТОРИНГ.
Відповідно Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», керуючись Статутом Малокобелячківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Новосанжарської селищної ради, Положення про внутрішній моніторинг школи, з метою розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти та наказу №27 від 19.04.2023 «Про затвердження графіку проведення моніторингу навчальних досягнень здобувачів освіти за підсумками навчального року», з метою визначення рівня навчальних досягнень учнів школи з 12 предметів та рівень засвоєння ними програмового матеріалу з 09.05 по 26.05. 2023 р. був проведений моніторинг навчальних досягнень здобувачів освіти та визначені результати.
Клас |
Учнів у класі |
Писало |
Високий |
Достатній |
Середній |
Початковий |
||||
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
|||
5 |
11 |
10 |
3 |
30 |
2 |
20 |
4 |
40 |
1 |
10 |
6 |
16 |
14 |
- |
- |
5 |
36 |
9 |
64 |
- |
- |
7 А |
8 |
8 |
0 |
0 |
2 |
26 |
3 |
37 |
3 |
37 |
7 Г |
8 |
7 |
0 |
0 |
2 |
29 |
4 |
57 |
2 |
29 |
8 А |
13 |
11 |
4 |
36,4 |
4 |
36,4 |
3 |
27,2 |
- |
- |
8 Г |
13 |
12 |
3 |
25 |
2 |
17 |
6 |
50 |
1 |
8 |
9 А |
9 |
7 |
- |
- |
2 |
29 |
5 |
71 |
- |
- |
9 Г |
9 |
9 |
3 |
33 |
- |
- |
6 |
67 |
- |
- |
10 А |
10 |
9 |
1 |
11,2 |
3 |
33,3 |
3 |
33,3 |
2 |
22,2 |
10 Г |
10 |
8 |
1 |
12,5 |
3 |
37,5 |
4 |
50 |
- |
- |
11 А |
9 |
7 |
1 |
14 |
4 |
57 |
2 |
29 |
- |
- |
11 Г |
9 |
5 |
- |
- |
2 |
40 |
2 |
40 |
1 |
20 |
Результати моніторингу з математики
Добре справились з завданнями на проведення обчислень, спрощення виразів.
Викликали труднощі завдання при розв’язуванні задач високого рівня.
Не справились, потребують допомоги при побудові малюнків до геометричних задач, з розв’язування рівнянь, проведення обчислень з додатними і від’ємними числами.
Клас |
Учнів у класі |
Писало |
Високий |
Достатній |
Середній |
Початковий |
|
|||
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
|||
8 |
13 |
12 |
5 |
42 |
6 |
50 |
1 |
8 |
- |
- |
9 |
9 |
8 |
2 |
25 |
6 |
75 |
- |
- |
- |
- |
Результати моніторингу з інформатики
Добре справились з завданнями учні які знають теоретичний матеріал, терміни з предмету, розуміють їх. Знають основи програмування в середовищі Lazarus/
Викликали труднощі завдання на уважність.
Результати моніторингу з української мови
Клас |
Учнів у класі |
Писало |
Високий |
Достатній |
Середній |
Початковий |
||||
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
|||
5 |
11 |
9 |
4 |
45 |
2 |
22 |
3 |
33 |
- |
- |
6 |
16 |
16 |
1 |
16% |
6 |
37,5 |
6 |
37,5% |
3 |
19% |
7 |
8 |
7 |
0 |
- |
2 |
28,5 |
3 |
43% |
2 |
28,5% |
8 |
13 |
9 |
2 |
22% |
0 |
- |
1 |
11% |
6 |
66,5% |
9 |
9 |
8 |
1 |
12,5 |
4 |
50 |
3 |
37,5 |
- |
- |
10 |
10 |
9 |
5 |
56 |
- |
- |
4 |
44 |
- |
- |
11 |
9 |
8 |
2 |
25 |
3 |
37,5 |
3 |
37,5 |
- |
- |
Аналіз результатів контрольних робіт підтвердив наявність в учнів знань із граматики, орфографії. Програмовий матеріал з української мови в цілому засвоюється задовільно.
Добре справилися учні з тестовими завданнями та завданнями на встановлення відповідності.
Викликали труднощі такі завдання:
- правопис складних слів;
- подовження приголосних звуків;
- написання не з різними частинами мови;
- ненаголошені голосні [е], [и] в корені слова
- відмінювання займенників
- побудови речень з відокремленими членами, визначення їх синтаксичної ролі.
Найскладніше для учнів: синтаксичний розбір.
Результати моніторингу з української літератури
Клас |
Учнів у класі |
Писало |
Високий |
Достатній |
Середній |
Початковий |
||||
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
|||
5 |
11 |
7 |
2 |
29 |
4 |
57 |
1 |
14 |
- |
- |
6 |
16 |
16 |
1 |
6% |
4 |
25 |
8 |
50 |
3 |
19 |
7 |
8 |
8 |
1 |
12,5 |
2 |
25 |
2 |
25 |
3 |
37,5 |
8 |
13 |
12 |
4 |
33% |
3 |
25 |
0 |
- |
5 |
41 |
9 |
9 |
7 |
3 |
43 |
3 |
43 |
1 |
14 |
- |
- |
10 |
10 |
9 |
3 |
33,3 |
3 |
33,3 |
3 |
33,3 |
||
11 |
9 |
9 |
1 |
44,5 |
4 |
44,5 |
4 |
11 |
- |
- |
Добре справилися учні із тестовими завданнями.
Типовими помилками з літератури були:
- неповна відповідь на запитання;
- неправильна побудова речень;
- не точне знання змісту твору
- не точне знання літературних термінів.
Найскладніше учням було творче завдання (написати твір-мініатюру). При визначенні деяких літературних термінів, у встановленні відповідностей на окремі теми; даються неповні характеристики героям
Результати моніторингу з зарубіжної літератури
Клас |
Учнів у класі |
Писало |
Високий |
Достатній |
Середній |
Початковий |
||||
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
|||
6 |
16 |
14 |
0 |
0 |
1 |
7 |
12 |
85 |
1 |
7 |
7 |
8 |
7 |
0 |
0 |
3 |
43 |
4 |
57 |
0 |
0 |
8 |
13 |
9 |
3 |
33,3 |
3 |
33,3 |
3 |
33,3 |
0 |
0 |
9 |
9 |
8 |
1 |
12 |
5 |
63 |
2 |
25 |
0 |
0 |
10 |
10 |
10 |
5 |
50 |
1 |
10 |
4 |
40 |
0 |
0 |
11 |
9 |
6 |
1 |
16,5 |
4 |
67 |
1 |
16,5 |
0 |
0 |
Коротко опис результатів :
1. Добре справились з різнорівневими тестовими завданнями.
2.Викликали труднощі завдання творчого характеру, судження стосовно змісту
твору і проблематики твору.
3. Не справились, потребують допомоги у детальному аналізі змісту твору,
дають неповні відповідь на запитання, складають неповну характеристику персонажам.
Результати моніторингу з англійської мови
Клас |
Учнів у класі |
Писало |
Високий |
Достатній |
Середній |
Початковий |
||||
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
|||
5 |
11 |
9 |
1 |
12 |
4 |
44 |
4 |
44 |
0 |
0 |
6 |
16 |
15 |
2 |
13,3 |
5 |
33,3 |
8 |
53,3 |
0 |
0 |
7 |
8 |
6 |
2 |
33,3 |
3 |
49,9 |
1 |
16,6 |
0 |
0 |
8 |
13 |
11 |
3 |
27,3 |
6 |
54,5 |
2 |
18,2 |
0 |
0 |
9 |
9 |
8 |
2 |
25 |
4 |
50 |
2 |
25 |
0 |
0 |
10 |
10 |
10 |
4 |
40 |
1 |
10 |
5 |
50 |
0 |
0 |
11 |
9 |
7 |
1 |
14,3 |
5 |
71,4 |
1 |
14,3 |
0 |
0 |
Коротко опис результатів :
1. Добре справились із завданнями початкового та середнього рівнів, частини речення склали вірно майже всі учні.
2.Деякі труднощі викликали 3 та 4 завдання. У 3 завданні завдання були розраховані на перевірку засвоєння граматики, роботу з часами; у 4 завданні – творча робота (написання листа, твору). Учні допустили помилки при визначенні часів, утворенні потрібної форми дієслова. Деяким учням складно було висловити свою думку, вірно сформулювати речення у 4 завданні.
3. Не справились, потребують допомоги –
Учні, які навчаються на середній рівень, не справилися із завданнями з граматики та творчою роботою. При подальшому вивченні англійської мови потрібно звернути увагу на їхні труднощі у знанні граматики та допомогти засвоїти ті відомості, які вони не опанували.
Клас |
Учнів у класі |
Писало |
Високий |
Достатній |
Середній |
Початковий |
||||
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
|||
7 |
8 |
8 |
2 |
25 |
0 |
0 |
4 |
50 |
2 |
25 |
8 |
13 |
11 |
4 |
36 |
2 |
18 |
5 |
46 |
0 |
0 |
9 |
9 |
7 |
1 |
14 |
3 |
43 |
3 |
43 |
0 |
0 |
10 |
10 |
7 |
1 |
14 |
3 |
43 |
3 |
43 |
0 |
0 |
11 |
9 |
6 |
1 |
17 |
4 |
66 |
1 |
17 |
0 |
0 |
Результати моніторингу з фізики
Коротко опис результатів :
1. Добре справились з завданнями - на проведення обчислень, знання формул.
2.Викликали труднощі завдання на виведення з формули певної фізичної величини.
3. Не справились, потребують допомоги при розв’язуванні задач та завдань високого рівня.
Клас |
Учнів у класі |
Писало |
Високий |
Достатній |
Середній |
Початковий |
||||
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
|||
6 |
16 |
15 |
3 |
20 |
4 |
26,7 |
8 |
53,3 |
- |
- |
7 |
8 |
7 |
2 |
28,5 |
1 |
14,3 |
3 |
42,9 |
1 |
14,3 |
8 |
13 |
12 |
4 |
33,3 |
2 |
16,7 |
6 |
50 |
- |
- |
9 |
9 |
8 |
1 |
12,5 |
3 |
37,5 |
4 |
50 |
- |
- |
10 |
10 |
10 |
2 |
20 |
4 |
40 |
4 |
40 |
0 |
0 |
11 |
9 |
9 |
4 |
44.4 |
3 |
33.3 |
2 |
22.3 |
0 |
0 |
Результати моніторингу з історії України
Коротко опис результатів :
1. Добре справились з тестовими завданнями та тлумаченням історичних
понять.
2.Викликали труднощі завдання з розташуванням у хронологічній
послідовності подій, а також завдання з співвіднесенням зображень та їх наз, на встановлення відповідності між портретами персоналій і фактами з їх біографій та визначення причинно наслідкових зв’язків .
3. Не справились, потребують допомоги при виконанні завдання на установлення послідовності ухвалення документів, уривки з яких процитовано; встановлення відповідності між візуальними джерелами та описом подій.
3. Потребують допомоги у виконанні завдань, де необхідно спростувати або
підтвердити та вказати власну думку, а також надати аналіз документу.
Клас |
Учнів у класі |
Писало |
Високий |
Достатній |
Середній |
Початковий |
||||
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
|||
7 |
8 |
7 |
2 |
28,5 |
1 |
14,3 |
3 |
42,9 |
- |
- |
8 |
13 |
12 |
4 |
33,3 |
4 |
33,3 |
4 |
33,3 |
- |
- |
9 |
9 |
8 |
1 |
12,5 |
3 |
37,5 |
4 |
50 |
- |
- |
10 |
10 |
10 |
2 |
20 |
4 |
40 |
4 |
40 |
Результати моніторингу з географії
Коротко опис результатів :
1. Допущені помилки при розкритті змісту географічних понятійно - термінологічних визначень.
2. Не достатньо засвоїли вони вміння користуватись картами для розкриття матеріалу теми.
Клас |
Учнів у класі |
Писало |
Високий |
Достатній |
Середній |
Початковий |
||||
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
|||
6 |
16 |
15 |
7 |
46.7 |
8 |
53.3 |
- |
- |
- |
- |
7 |
8 |
5 |
3 |
60 |
2 |
40 |
- |
- |
- |
|
8 |
13 |
11 |
8 |
72.7 |
3 |
27.3 |
0 |
0 |
0 |
0 |
9 |
9 |
7 |
5 |
71,4 |
2 |
28.6 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Результати моніторингу з основ здоров’я
Коротко опис результатів :
1. Добре справились з завданнями – тестові завдання по темі «Соціальна складова здоров’я».
2.Викликали труднощі завдання, де потрібно висловити власну думку, як впливає моральний і духовний розвиток людини на рівень національної і глобальної безпеки ( 9 клас) та обґрунтувати власну думку, які права дитини порушує торгівля дітьми ( 8 клас).
3. Не справились, потребують допомоги у завданнях відкритої форми, а саме з теми: «Поведінка в екстремальних ситуаціях».
Результати моніторингу з біології
Клас |
Учнів у класі |
Писало |
Високий |
Достатній |
Середній |
Початковий |
||||
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
|||
6 |
16 |
16 |
4 |
25 |
8 |
50 |
4 |
25 |
- |
- |
7 |
8 |
8 |
3 |
37.5 |
1 |
12,5 |
4 |
50 |
- |
- |
8 |
13 |
12 |
3 |
25 |
6 |
50 |
4 |
25 |
- |
- |
9 |
9 |
7 |
2 |
22.2 |
7 |
77.8 |
0 |
0 |
- |
- |
10 |
10 |
9 |
2 |
22,2 |
3 |
33,3 |
4 |
44,4 |
0 |
0 |
11 |
9 |
6 |
1 |
16,7 |
4 |
66,6 |
1 |
16,7 |
0 |
0 |
Коротко опис результатів :
1. Добре справились із завданнями – тестової форми та тих ,що передбачали розкриття змісту основних термінів
2. Викликали труднощі завдання – відкритої форми, де необхідно було дати розгорнуті відповіді на запитання та навести певні приклади.
3. Не справились, потребують допомоги – на встановлення відповідності. Недостатньо засвоїли біологічні терміни. Погано засвоїли теми: «Плауни, хвощі, папороті» (6 клас), «Закони Менделя» (9 клас). Окремі здобувачі освіти стикаються із труднощами при розв’язуванні генетичних задач (10 клас).
Результати моніторингу з хімії
Клас |
Учнів у класі |
Писало |
Високий |
Достатній |
Середній |
Початковий |
||||
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
к-сть |
% |
|||
7 |
8 |
8 |
2 |
25 |
1 |
12.5 |
5 |
62.5 |
- |
- |
8 |
13 |
12 |
5 |
41.6 |
1 |
8.4 |
6 |
50 |
- |
- |
9 |
9 |
8 |
2 |
25 |
5 |
62.5 |
1 |
12.5 |
- |
- |
10 |
10 |
8 |
3 |
37,5 |
1 |
12,5 |
3 |
37,5 |
1 |
12,5 |
11 |
9 |
6 |
0 |
0 |
5 |
83,3 |
1 |
16,7 |
0 |
0 |
Коротко опис результатів :
1.Добре справились з завданнями у формі тестів з вибором однієї відповіді, а також завданнями з відкритою відповіддю, для виконання яких потрібні знання номенклатури, типів хімічних реакцій, відповідно до процесів (термічного розкладу, ізомеризації, галогенування, гідрування, гідратації, дегідрування, дегідратації, естерефікації, повного і часткового окислення та гідролізу), хімічних властивостей речовин, записувати рівняння реакцій, які описують хімічні властивості насичених, ненасичених та ароматичних вуглеводнів, спиртів, фенолів альдегідів, карбонових кислот, естерів, вуглеводнів, амінів та амінокислот, основних класів неорганічних речовин (оксидів, основ, кислот, солей).
2. Викликали труднощі завдання ,що потребували встановлення генетичних зв’язків між вуглеводнями, оксигеновмісними та нітрогеновмісними органічними речовинами; неорганічними речовинами, взаємоперетворення органічних та неорганічних речовин; розв’язування комплексних задач, що передбачають виведення молекулярної формули речовини за масою, об’ємом або кількістю речовини реагентів або продуктів реакції та обчислення за хімічним рівнянням кількості речовини, маси або об’єму за кількістю речовини, масою або об’ємом реагенту, що містить певну кількість домішок.
3. Не справились, потребують допомоги – завдання на розв’язування задач. Були допущені помилки з тем «Обчислення масової частки, маси розчиненої речовини, маси і об’єму води в розчині» (7 клас), «Розв’язування розрахункових задач» (8 клас).
Стратегічна ціль: ВІДПОВІДАЛЬНЕ СТАВЛЕННЯ ДО НАВЧАННЯ.
Заклад освіти сприяє формуванню у здобувачів освіти відповідального ставлення до навчання: діє учнівське самоврядування, учні займаються волонтерством. Учителі дають учням доручення, іноді делегують повноваження. Значна увага приділена профорієнтаційній роботі – головному мотиватору навчальної діяльності. Вчителі проводять інформаційно-просвітницьку роботу серед здобувачів знань, яка направлена на
- формування у людини установки на власну активність та самопізнання як основу професійного самовизначення та самоствердження (теми уроків «Основи здоров’я»);
- ознайомлення зі світом професій, кон’юнктурою ринку праці, правилами вибору професії, своїми правами та обов’язками (години спілкування в класних колективах, анкетування, «Самовизначення і вибір професії»);
- забезпечення самопізнання та формування «образу я», як суб’єкта майбутньої професійної діяльності (позакласна робота учнівського самоврядування);
- формування умінь аналізу різних видів професійної діяльності (позакласна робота, години спілкування);
- формування вміння співставляти «образ я» з вимогами професій до особистості та кон’юнктурою ринку праці й створювати на цій основі професійний план та його перевіряти;
- перевірка можливостей для самореалізації в різних видах професійної діяльності (практичні заняття, «День самоврядування»);
- забезпечення розвитку професійно важливих якостей особистості (під час освітнього процесу);
- виховування загальнолюдських та загальнопрофесійних якостей і розумних потреб.
Основними напрямами профорієнтаційної роботи з учнямив школі є:
- професійна просвіта,
- професійне виховання,
- професійна діагностика
- професійна консультація учнів.
Провідна роль у цій роботі належить класним керівникам. Вони протягом тривалого часу спостерігає за учнями свого класу, вивчають їх індивідуальні особливості, інтереси, здібності й нахили, контактують з батьками, знають виховний потенціал кожної сім'ї. Це дає їм змогу організувати профорієнтаційну роботу на належному рівні. Серед форм такої роботи найефективнішими, що виконують класні керівники є:
- зустрічі з фахівцями, колишніми випускниками,диспути, класні години, заняття в гуртках, факультативи, що дає їм змогу спостерігати за розвитком у школярів професійних інтересів.
3.ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
Стратегічна ціль: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНИХ СТАНДАРТІВ – ЯКІСТЬ ОСВІТИ. ЗАДОВОЛЕННЯ ОСВІТНІХ ПОТРЕБ.
Головне завдання вчителя – забезпечити рівень навчальних досягнень і розвитку компетентностей на рівні Державних стандартів, безумовне виконання навчальних програм та планів. Основними умовами успішного досягнення базової компетентності учнями школи ми вважаємо:
Підвищення ефективності уроку як основної можливості діалогу учня та вчителя; розвиток системи позаурочних форм освітньої діяльності, зорієнтованих на пошуковий, дослідницький, проблемний характер засвоєння змісту освіти;
Ріст професійної майстерності педагогічних кадрів; орієнтацію педагогів на особисті досягнення учнів в освітній взаємодії;
Забезпечення принципів відкритості й комфортності освіти в усіх її аспектах; комплексний супровід педагогами освітнього та професійного вибору школярів.
Стратегічна ціль: РЕАЛІЗАЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ НУШ.
Робота педагогічного колективу буде спрямована на забезпечення виконання навчальних програм і вимог Державних стандартів освіти. Заклад на якісному рівні задовольнятиме запити учасників освітнього процесу, втілюватиме Концепцію нової української школи.
Забезпечення виконання Державних стандартів – якість освіти. Задоволення освітніх потреб. Реалізація Концепції НУШ.
Робота педагогічного колективу була спрямована на забезпечення виконання навчальних програм і вимог Державних стандартів освіти. Головний колегіальний орган – педагогічна рада – працювала протягом навчального року над питанням забезпечення внутрішньої системи якості освіти. На 10 засіданнях педради розглядалися питання розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти, вдосконалення, ефективної діяльності закладу освіти.
Стратегічна ціль: МЕТОДИЧНА РОБОТА І КАДРОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.
Освітній процес забезпечують 19 педагогічних працівників: 55% вчителів мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 25% - «спеціаліст першої категорії», 15 % – «спеціаліст другої категорії», 5% – «спеціаліст».
Відповідно до Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 №800 зі змінами від 27.12.2019 року, затверджених постановою КМУ №1113, усі педагоги пройшли щорічне підвищення кваліфікації при ПАНО ім. М.В. Остроградського, та інших освітніх платформах вебінари, семінари, тренінги, Усі вчителі, що викладають у 5 класах, пройшли підвищення кваліфікації вчителів, які забезпечують здобуття освіти учнями ЗЗСО відповідно до нових методик згідно з концепцією НУШ. Складений та затверджений план підвищення кваліфікації на 2023 рік , частина педагогів пройшли вже підвищення кваліфікації. Крім того вчителі отримали сертифікати за навчання на освітніх платформах та участі у вебінарах «На урок», «Всеосвіта», «Ранок», MCFR. EdEra, Prometheus .
Чергову атестацію пройшли чотири вчителі: Васюта З.І.-підтверджено вищу кваліфікаційну категорію та педагогічне звання «Учитель – методист». Варич О.М.- підтверджено вищу кваліфікаційну категорію та педагогічне звання «Старший учитель». Сердюк В.Ф.- підтверджено першу кваліфікаційну категорію. Бончук С.А.- встановлено першу кваліфікаційну категорію Атестаційною комісією було вивчено систему роботи вчителів, якість та результативність викладання предметів, працівників, що атестуються та проведено 4 засідання атестаційної комісії. Педагогічні працівники, що атестувалися презентували власні напрацювання .
На виконання Закону України «Про освіту» ,Закону України «Про повну загальну середню освіту». Підвищення кваліфікації педагогічних працівників, Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа на період до 2029 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 988-р Стратегії розвитку школи та з метою розбудови освітнього середовища, вдосконалення професійної майстерності педагогів, покращення якості освітньої діяльності, відповідно наказу від 02.09.2022 № 98 «Про організацію методичної роботи у 2022/2023 навчальному році» в школі впроваджувалась сучасна система методичної роботи.
Впродовж 2022/2023 навчального року методична робота була спрямована на вдосконалення фахової підготовки педагогічних кадрів, поліпшення освітньої діяльності в дистанційному та офлайн форматі навчання, подолання освітніх викликів та спонукала кожного педагогічного працівника підвищувати свій професійний рівень із різних напрямів роботи, сприяла взаємному збагаченню членів педагогічного колективу педагогічними знахідками, новими освітніми технологіями, давала змогу удосконалювати педагогічну майстерність, розвивати творчий потенціал вчителів та учнів.
Головні зусилля було зосереджено на створенні безпечного та цифрового освітнього середовища за допомогою Google Workspace for Education, цифрового активного розкладу занять, навчальних програм, календарно-тематичних, поурочних планів, освітніх матеріалі, продовженні навчання з інструментами Google, використанні хмарних сервісів, сучасних освітніх платформ, залучені зовнішніх ресурсів та активізації внутрішніх для задоволення професійного інтересу вчителів, підтримці в реалізації вчителями власної програми професійного розвитку, наданні допомоги педагогічним працівникам у освоєнні нових технік, створені творчої атмосфери, ефективному втілені інновацій, педагогічній свободі вчителя у вдосконалені власної педагогічної практики та виборі інструментів роботи,
Система методичної роботи охоплювала як колективні так і індивідуальні форми реалізації, як традиційні так і інноваційні. Педагогічний колектив приймав активну участь у всіх формах методичної роботи. Освітній простір закладу організований відповідно вимог: доступний, безпечний, є індивідуалізованим та персоналізованим. Забезпечує педагогічну свободу та дає можливість кожному учаснику освітнього процесу знайти потрібне для себе.
Координуючим центром методичної роботи, в закладі, є методичний кабінет. Встановлені сучасні технічні засоби, підключено до Інтернету та Wi-Fi. Навчальні кабінети з технічним забезпеченням, чотири кабінети обладнанні мультимедійними комплексами, ще дев’ять мають плазмові телевізори. Для надання освітніх послуг використовуються комп’ютери, ноутбуки, телевізори, проектори, принтери, ламінатори , із постійним доступом до інтернету та Wi-Fi.
Із метою задоволення запитів кожного учасника освітнього процесу, вироблення стратегічних напрямів розвитку й удосконалення освітньої діяльності, впровадження перспективних освітніх технологій, проведенні методичних заходів, організації дослідницької діяльності вчителів і учнів, діє методична рада школи – «Планування роботи та координація діяльності шкільних методичних формувань. Упровадження у практику роботи школи інноваційних методів навчання та підвищення рівня професійної майстерності педагогів у реалізації моделі випускника школи як компетентнісної особистості». Для забезпечення систематичного і кваліфікованого керівництва методичною роботою у закладі затверджено склад методичної ради, до якої входять заступник директора, досвідчені педагоги.
Впродовж 2022/2023 навчального року на засіданнях методичної ради розглядалися такі питання:
- про підсумки методичної роботи за минулий навчальний рік;
- про затвердження плану роботи методичної ради, структуру та форми методичної роботи з педагогічними кадрами на навчальний рік;
- про організацію освітньої діяльності та викладання навчальних предметів;
- про результати моніторингових досліджень;
- про результати підвищення кваліфікації педагогічними працівниками;
- про відстеження результатів навчання та оцінювання учнів із навчальних предметів;
- про результати вивчення досвіду вчителів, що атестуються.
Для підвищення професійної майстерності вчителів проведено майстер-клас «Яким має бути сучасний дистанційний урок», методичне заняття «Мотивація учнів НУШ», методичний квест «Вчимо самі себе», ділову гру «Шляхи впровадження Державного стандарту базової середньої освіти»».
Для підвищення якості організації освітнього процесу, працювали шкільні методичні об’єднання вчителів. На засіданнях яких обговорювалися накази, розпорядження, листи Міністерства освіти та науки України, рекомендації щодо впровадження Державного стандарту базової школи, підготовка і проведення предметних олімпіад, проведення моніторингів, вибір підручників, використання модельних програм тощо. Для удосконалення освітньої діяльності вчителі взяли участь Workshopі «Інструменти Google», для підвищення навичок роботи в умовах воєнного стану, пройшли навчання мінної безпеки від Prometeus.
Впродовж року педагоги поширювали свій досвід роботи на освітніх платформах На урок, Методичний портал, Всеосвіта, вивчали і впроваджувати в роботу педагогічні досягнення вчителів України, працювати над оновленням роздаткових, дидактичних матеріалів, цифрових ресурсів, усі учасники відзначені сертифікатами.
Із метою дотримання академічної доброчесності усі учасники освітнього процесу долучились до освітньої кампанії «Так - академічній доброчесності», в рамках якої педагогічні працівники опрацювали тему «Дотримання академічної доброчесності», ознайомлювали учнів з основними принципами та можливими порушеннями академічної доброчесності. Впродовж навчального року вчителі школи співпрацювали з ВНЗ, освітніми платформами, педагогічними групами, методичними спільнотами, викладачами ПАНО.
У рамках роботи над науково-методичною темою «Формування конкурентно спроможної особистості засобами інноваційних технологій» долучалися до методичних заходів, ряду опитувань, навчань на освітніх платформах.
Вчителі активно працювали з обдарованими та здібними учнями, залучали їх у участі у конкурсах, турнірах, олімпіадах. Результатом роботи є 13 призових місць у ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад, 5 призових місць у ІІ етапі ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови мені Петра Яцика, 1 призер Vобласного конкурсу дитячої казки. Учні та вчителі відзначені грамотами та дипломами .
Під час організації освітнього процесу онлайн у І семестрі та офлайн навчання у ІІ семестрі. У школі дотримувався принцип академічної свободи вчителів у виборі форм і методів навчання з використанням дистанційних технологій, враховувались та удосконалювались технічні можливості забезпечення дистанційного навчання вчителями та учнями.
Керівником закладу, вчителем майбутніх першокласників, проведені зустрічі, бесіди, з батьками майбутніх першокласників, організовано роботу Школи майбутнього першокласника.
УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ
Стратегічна ціль: ДОВІРА ДО ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ
Управлінська діяльність спрямована на забезпечення якості освіти на рівні Державних стандартів. В закладі постійно відбувається моніторинг поставлених цілей даною стратегією. Формуються відносини довіри, прозорості, відкритості завдяки роботі шкільного сайту, груп у соціальних мережах.Здійснюється ефективна кадрова політика, до викладацької діяльності залучені лише фахівці, які постійно підвищують свій професійний рівень. Використовуються онлайн-платформи для професійного самовдосконалення.
Керівництво закладу планує та здійснює заходи щодо утримання у належному стані будівель, приміщень, обладнання у співпраці з засновником.
Управлінська діяльність забезпечує реалізацію політики академічної доброчесності.
В 2022-2023 н.р. виховна робота в школі здійснювалась відповідно листа МОН України від від 10 серпня 2022 р., № 1/9105-22 «Щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022-2023 н.р.». Відповідно Концепції нової української школи виховання є невід’ємною складовою освітнього процесу, є наскрізним процесом, охоплює усі сфери шкільного життя і має ґрунтуватися на цінностях. Особлива роль в організації виховної діяльності в закладі освіти належить класним керівникам. Діяльність класного керівника регламентується «Положенням про класного керівника навчального закладу системи загальної середньої освіти».
Основними напрямками роботи класного керівника в умовах правового режиму воєнного стану були:
права дитини;
національно-патріотичне виховання;
протидія булінгу;
запобігання домашньому насильству;
запобігання та протидія торгівлі людьми;
профілактика шкідливих звичок та девіантної поведінки;
сприяння розвитку учнівського самоврядування;
сімейне виховання;
психологічна підтримка учасників освітнього процесу під час війни;
безпека життя, мінна безпека.
Незважаючи на воєнні загрози, карантинні обмеження, педагогічний колектив використовує і онлайн форми виховної роботи з дітьми.
Активно працює у школі методоб'єднання класних керівників. Протягом року всі класні керівники брали активну участь у роботі ШМО: засідання МО, проводили відкриті виховні заходи, розглядали актуальні проблеми виховання здобувачів освіти.
Виховна діяльність здійснювалась відповідно до основних орієнтирів виховання:
• ціннісне ставлення до себе;
• ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;
• ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;
• ціннісне ставлення до праці;
• ціннісне ставлення до природи;
• ціннісне ставлення до культури і мистецтва.
Найбільшу увагу в своїй роботі педагогічний колектив приділяв вихованню в своїх учнях моральних якостей: доброзичливості, поваги до людської гідності, милосердя, доброти, толерантності, потреби в емоційному та духовному контакті з людьми, потреби у самоповазі, патріотизму, національної самосвідомості, розуміння приналежності до українського народу.
В основу діяльності школи покладено принцип гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських та релігійних організацій, поєднання загальнолюдського і національного взаємозв’язку, розумового, морального, фізичного і естетичного виховання, науковості, диференціації, індивідуалізації змісту і форм освіти, розвиваючого характеру навчання.
З ціллю організації зайнятості, забезпечення повноцінного всебічного розвитку учня, розумового естетичного, фізичного та розвитку природних здібностей створена система особистісного підходу.
Класні керівники 1-11 класів акцентували увагу на тому, що патріотизм - це звичайний стан повсякденного життя людини, який виявляється не тільки під час надзвичайних ситуацій, а і у прагненні жити в Україні, розумінні необхідності дотримання конституційних та правових норм, володінням державною мовою, шанобливим ставленням до історії, культури та традицій українського народу.
Національно-патріотичне виховання є складовою виховного процесу, головною метою якого є набуття молодими громадянами соціального досвіду, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування особистісних рис громадянина Української держави.
Учні школи приймають активну участь в громадському житті школи і класу. Діти є досить активними та охоче беруть участь у різноманітних конкурсах і змаганнях. Результатом роботи співпраці класного керівника та активу учнівського самоврядування є демократичні стосунки у колективі, організація та проведення свят, виховних годин, конкурсів, екскурсій, походів на природу, створення дитячих проектів, акцій.
Організація освітнього процесу в умовах воєнного стану потребувала іншого змісту та підходів до проведення виховної роботи. Основним цільовим напрямом було забезпечення безпекової складової здоров’я особистості, забезпечення її фізичного, психічного, соціального і духовного благополуччя.
Особливо важливим стало, продовжити формувати громадянина-патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, який здатний побудувати суспільство. У сучасних умовах патріотичне виховання молодого покоління набуває особливої актуальності, тому патріотичне виховання є важливою складовою загального виховного процесу. Тому для співпраці з учнями та батьками залишився Google Classroom, а також раніше створені групи у Viber. Виховна робота під час військового стану проходила у формі відеоуроків, спілкування, обговорення цікавих постерів, інтернет-конкурсів, перегляду суспільних проєктів.
Результати роботи публікувалися на сторінці нашої школи у Фейсбук та на сайті закладу.
Проведено такі заходи:
Відповідно до Указу Президента України №143/2022 «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії росії проти України» у закладі щоденно о 9.00 проводиться загальнонаціональна хвилина мовчання.
- Проведення інструктажів з учасниками освітнього процесу «Як діяти у випадку тривоги» та поради практичного психолога.
- Учнівський лекторій, присвячений Дню Соборності України «Україно, соборна державо, сонценосна колиска моя!».
- День пам’яті Героїв Крут. Урок пам’яті «Слово про героїв Крут». Класні години: «Бою під Крутами присвячується», «Понад Крутами вічність у сурми сурмить».
- День Соборності та Свободи України. Виховний захід «Я – українець, і це звучить гордо!».
- Інформаційна хвилина: «15 – лютого День пам’яті героїв – афганців».
- День Небесної Сотні «Зима, що нас змінила»- виховні години.
- День рідної мови. Літературна композиція «О мово рідна, золота колиска». Тематичні уроки «Рідна мова в рідній школі». Усний літературний журнал «Наш скарб – рідна мова».
- День Єдності. Флешмоб «В єдності наша сила!».
- 24 лютого - чорний день в історії суверенної України. День жалоби.
- День профорієнтації: «Вчись учитись, щоб уміти трудитись». Виставка колажів «Світ професій». Усний журнал «Унікальні професії».
- День безпечного Інтернету «Обережно! Інтернет!».
- Шевченківські дні. Інформаційно-пізнавальні години: «Єднаймо душі словом Кобзаря». Книжкова виставка «Думи Кобзаря живуть поміж нами». Години спілкування «І лине над землею Шевченкове святе слово». Перегляд художніх та документальних фільмів про Т.Шевченка.
- Спортивний захід «Спорт – це здорове, щасливе життя».
- Міжнародний день пам’яті радіаційних аварій та катастроф. Відеолекторій «Чорнобиль – біль України». Класні години: «Чорний досвід Чорнобиля»; «Земля – наш спільний дім», «Любімо й бережімо Землю».
- День цивільного захисту.
- Операція чистота та порядок, упорядкування території школи. Толока «Зробимо Україну чистою разом».
- Великдень. Виставка Великодніх пасочок, писанок «Великодні дзвони б’ють». Флешмоб «Я вірю, що воскресне Україна».
- Всесвітній день здоров’я. Години спілкування: «Подорож у країну здоров’я».
- День пам`яті та примирення. Уроки Пам’яті. Книжковий вернісаж «Цих днів не змовкне слава».
- День Європи. Виховні години «Об’єднана Європа й Україна – колективна безпека»- віртуальні подорожі столицями європейських країн.
- День матері. Привітання «Тепло маминих долонь».
- Флешмоб до Дня вишиванки «Вишивана моя, Україно!».
- Тиждень безпеки дорожнього руху.
- Останній дзвоник «Щоб в серці жила Україна».
- Організація збирання гуманітарної допомоги воїнам ЗСУ.
- Дні безпеки життєдіяльності. Проведення відповідних інструктажів з техніки безпеки та правил поведінки.
Значну увагу протягом року приділяли роботі Ради профілактики правопорушень, профілактиці булінгу у шкільному середовищі та роботі з попередження випадків торгівлі людьми.
Усі заходи сприяють поліпшенню умов навчання, розвитку та виховання дітей. З учнями школи, схильними до девіантної поведінки та пропусків навчальних занять без поважних причин, проводиться планомірна робота щодо охоплення їх навчанням та позаурочною діяльністю.
Приділялася увага роботі з попередження наркоманії, алкоголізму, боротьбі з тютюнопалінням серед неповнолітніх. З метою профілактики та пропаганди здорового способу життя, боротьби з наркоманією та СНІДом, відповідно до річного плану роботи проводилися тематичні заходи. У школі розроблено наскрізну систему бесід та тематичних годин з морально- правового виховання. Під час виховних годин класні керівники застосовували активні методи роботи, використовували методику колективної творчої діяльності.
На постійному контролі знаходиться відвідування учнями школи.
Заходи, які були проведені, спрямовані на підвищення ефективної діяльності, активізацію діяльності педагогічного та учнівського колективів в напрямку правових знань та правової пропаганди із запровадженням інноваційних методик профілактики правопорушень.
Також, у зв’язку з воєнними діями та оголошеним військовим станом у країні та необхідністю евакуюватися з небезпечних регіонів питання контролю за дітьми стало особливо гостро. Тому адміністрація школи тримала на постійному контролі пересування колективу школи. Класними керівниками налагоджений тісний контакт з кожною сім’єю.
Формування ініціативної, здатної приймати свідомі рішення особистості неможливе без широкого залучення учнів до управління шкільними справами через участь в органах учнівського самоврядування. Модель учнівського самоврядування нашої школи має цілеспрямовану, конкретну, систематичну, організовану і прогнозовану за наслідками діяльність.
Проводилася цілеспрямована профілактична робота з безпеки життєдіяльності здобувачів освіти.
Для удосконалення профілактичної роботи щодо запобігання дитячого травматизму серед вихованців класними керівниками проводиться комплекс бесід:
- з правил дорожнього руху;
- з правил протипожежної безпеки;
- запобігання отруєнь;
- з безпеки при користуванні газом;
- з безпеки з вибухонебезпечними предметами;
- з безпеки на воді;
- з безпеки користування електроприладами, при поводженні з джерелами електроструму.
Крім того, класні керівники проводять бесіди зі школярами з попередження всіх видів травматизму та записують бесіди до класних журналів, а перед початком зимових та літніх канікул проводиться інструктаж із записом в журнал інструктажів.
Спортивно-масова робота в школі невід’ємно пов’язана з організацією та проведенням спортивно-масових заходів в позаурочний час.
Профорієнтаційна робота в 2022/2023 навчальному році проводилася як в очному так і в дистанційному форматі.
На період запровадження воєнного стану в Україні (Указ №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні») у закладі, на постійній основі, проходить інформування учасників освітнього процесу та працівників про межі поширення, наслідки, способи та методи захисту, а також дії у зоні можливої надзвичайної ситуації. Також адміністраторами групи ФБ розповсюджується корисні поради від UNICEF Ukraine «Важливо, як ніколи», «Дітям про вибухонебезпечні предмеми»; ДСНС України «Мінна безпека. Що потрібно знати та виконувати».
Проведені цільові профілактичні заходи, інструктажі напередодні літніх канікул, доведені до відома батьків у класних групах та розміщенні на класній сторінці у Classroom. У школі наявний журнал реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності для учнів при проведенні позашкільних та позакласних заходів. Класними керівниками були проведені інструктажі з безпеки учнів напередодні осінніх, зимових, весняних та літніх канікул.
Питання екологічного виховання в умовах сьогодення теж набуло не аби якої актуальності. Згідно річного плану виховної роботи на 2022/2023 н. р. у школі проходили заходи до Міжнародного Дня захисту тварин, акції «Турбота про птахів», «Пташині їдальні» по встановленню годівничок.
У закладі розвинена художня самодіяльність, учасники якої беруть активну участь у всіх загальношкільних заходах, що проводяться в школі, а також активно демонструють свої таланти під час заходів, що організовуються поза межами закладу.
Усю виховну роботу педагогічний колектив спрямовував на те, щоб допомогти здобувачам освіти розкрити свої творчі здібності, позбавитися комплексів та страхів, порозумітися між собою, пізнати один одного краще. Плануємо всім педагогічним колективом продовжити роботу в усіх напрямках у наступному навчальному році. Внаслідок системи виховних заходів, які проводяться в навчальному закладі, сформувалась модель випускника – самодостатнього, цілеспрямованого, патріотично налаштованого, освіченого, творчого, різносторонньо розвинутого українця, громадянина своєї держави.
Отже, виховна система нашої школи — це комплекс виховних цілей, спільність людей, спосіб життя учнівського колективу, всі аспекти якого підлягають одній меті, забезпечуючи у процесі свого функціонування досягнення заданого результату .
Стратегія нашої роботи - це дитина, яка повинна бути насамперед здоровою, володіти сучасними технічними засобами комунікації, зорієнтованою на професійне самовизначення, уміння робити вибір, знати та поважати закон, знати права.
Стратегічна ціль: Самооцінювання освітніх та управлінських процесів.
Відповідно до вимог частини третьої статті 41 Закону України «Про освіту», частини другої статті 42 Закону України «Про повну загальну середню освіту», наказу Міністерства освіти і науки України від 30.11.2020 № 1480 «Про затвердження методичних рекомендацій з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах загальної середньої освіти», Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти, Статуту закладу освіти, інших нормативних документів, з метою розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у школі та наказу по школі «Про створення робочих груп та проведення у закладі щорічного самооцінювання у 2022/2023 навчальному році» №21 від 27.03.2023 р., введення в дію рішення педагогічної ради №10 від 31.05.2023, з метою постійного підвищення якості освітньої діяльності, використання системного підходу до здійснення моніторингу на всіх етапах освітнього процесу впродовж квітня-травня 2022-2023 навчального року було проведено комплексне самооцінювання освітніх та управлінських процесів.
Самооцінювання було здійснено за чотирма напрямами внутрішньої системи: освітнє середовище, система оцінювання результатів навчання учнів, педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти та управлінські процеси закладу освіти.
Для проведення самооцінювання освітньої та управлінської діяльності використовувалися наступні методи збору інформації:
• опитування учасників освітнього процесу (анкетування, індивідуальне інтерв’ю, фокус-групове дослідження);
• спостереження (за освітнім середовищем, проведенням навчальних занять тощо);
• вивчення документації закладу освіти.
Робочими групами було опрацьовано зібрані матеріали, узагальнено та складено висновки про результати комплексного самооцінювання (додатки 1-4).
Результати само оцінювання
Висновок за напрямом 1.: Освітнє середовище закладу освіти
Склад робочої групи що проводив щорічне самооцінювання за напрямом «Освітнє середовище закладу освіти»:
Горобець Л.І. – практичний психолог (координатор групи);
Піскова Н.В. – вчитель початкових класів;
Цепкало А. – голова учнівського самоврядування;
Бабенко Т.С.– голова ради школи .
Вимога/правило |
Опис досягнень закладу освіти і потреб у вдосконаленні освітньої діяльності та внутрішньої системи забезпечення якості освіти та рівні оцінювання за вимогами |
1.1. Забезпечення безпечних і комфортних умов навчання та праці |
Територія школи не повністю огороджена, із центрального входу недоступна для несанкціонованого заїзду транспорту. Є ще один вхід, який не охороняється, і через нього можливий вільний доступ на територію школи. На території школи проводиться косіння трави та очищення пішохідних доріжок. Переважна більшість батьків (92%) та учнів (81%) задоволені облаштуванням території, однак 19% учнів так не вважають. На території школи є, спортивний майданчик із простим спортивним обладнанням, тенісний стіл. Однак на спортивному майданчику відсутні лавочки для відпочинку. Навчальні приміщення для учнів 1-4 класів розміщенні окремо, на першому поверсі, прохідних класних кімнат немає. Облаштовано роздягальню (куточок) для учнів. Немає місця для пасивного відпочинку учнів у коридорах на першому та другому поверхах, на першому поверсі у коридорі є осередки для активного відпочинку учнів початкових класів. Педагогічні працівники забезпечені робочими місцями в учительській та навчальних кабінетах. Учасники освітнього процесу мають доступ до питної води (встановлено очисник води. Освітлення навчальних приміщень відповідає вимогам. Вологе прибирання, як і провітрювання, проводиться. А щодо температурного режиму, то 42 % батьків та лише 48% учнів задоволені температурним режимом у школі. Для здобувачів освіти облаштовані окремі санітарні вузли (хлопці, дівчата) та педагогів. Опитування показало, що 89% батьків та 94% учнів вважають туалетні кімнати чистими та облаштованими. Вбиральні забезпечені всім необхідним (вода, мило, туалетний папір, паперові рушники) та утримуються у належному санітарному стані. У школі наявна спортивна зала. Переважна більшість батьків і учнів вважають приміщення спортивної зали та навчальних кабінетів чистими та об лаштованими. Школа в основному забезпечена навчальними та іншими приміщеннями з відповідним обладнанням, що необхідне для реалізації освітньої програми. Навчання відбувається у двоповерховому приміщенні. Діє музей історії школи. Навчальні кабінети (початкових класів, фізики, біології, інформатики, комбінована майстерня достатньо забезпечені обладнанням. Є необхідність придбання в інші навчальні кабінети новітнього обладнання для створення предметного освітнього середовища. Переважна більшість учнів поінформовані щодо правил з охорони праці, безпеки життєдіяльності під час занять, пожежної безпеки, правил поведінки під час надзвичайних ситуацій. Практично всі педагоги та учні зазначили, що у закладі освіти проводяться навчання/інструктажі з охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій, інструктажі з домедичної допомоги. Педагогічні працівники проводять інструктажі на початку навчальних занять у кабінетах підвищеного ризику. Усі педагогічні працівники знають та дотримуються алгоритму дій у разі нещасного випадку із учасниками освітнього процесу . Приміщення їдальні знаходиться на першому поверсі та має 54 місця. 93% батьків та 83% учнів вважають приміщення їдальні чистим та облаштованим. Перед їдальнею наявні рукомийники, рідке мило та паперові рушники. Чисті та регулярно миються столи, стільці, місця для видачі готових страв, приміщення їдальні. У закладі організовано безкоштовне гаряче харчування для учнів 1-4 учнів та учнів пільгових категорій. І учні, і батьки задоволені асортиментом та якістю страв. Столи сервіруються. Наявне щоденне та перспективне меню. У школі є доступ до мережі Інтернет у більшості навчальних кабінетів, але у деяких класах Інтернет-покриття відсутнє. В освітньому процесі використовуються ліцензійні програми; є антивірусне програмне забезпечення. 97% здобувачів освіти поінформовані щодо безпечності користування мережею Інтернет. Більшість батьків вважають, що в закладі проводиться робота з батьками щодо безпечного використання мережі Інтернет та щодо попередження кібербулінгу. У закладі освіти налагоджено систему роботи з адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу. Із метою дослідження та попередження труднощів щороку, в жовтні, проводиться діагностика адаптації учнів 1 класу, за результатами надаються рекомендації батькам та класному керівнику. Щодо учнів 5 класу, то результати щодо адаптації учнів 5 класу до нових умов навчання розглядаються на педраді. |
1.2. Створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації |
У школі розроблено та оприлюднено план заходів щодо запобігання та протидії булінгу (цькування), порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування), порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування). Випадків булінгу не зафіксовано, звернення щодо булінгу відсутні. На думку керівництва закладу, план заходів є дієвим. До розроблення плану долучалися представники учнівського самоврядування. Учні проінформовані про порядок реагування на випадки булінгу. З цього питання учнівське самоврядування найтісніше співпрацює з педагогом-організатором, практичним психологом. Зокрема, практичним психологом для учасників освітнього процесу проводяться заходи щодо попередження насильства, а саме: підготовка брошур з профілактики булінгу для педагогічних працівників, заняття з елементами тренінгів; інформування батьків тощо. У школі досить велика частка учасників освітнього процесу вважають освітнє середовище безпечним і психологічно комфортним. Про це свідчать результати опитування. Майже всі педагоги (97%) переважно задоволені освітнім середовищем та умовами праці у закладі. 90% учнів в основному почуваються безпечно та психологічно комфортно, а 84% охоче йдуть до школи. 85% батьків вважають, що їхня дитина йде до школи здебільшого охоче. Учасники освітнього процесу взаємодіють на засадах взаємоповаги, не спостерігаються випадки образливої поведінки, прояви фізичного або психологічного насильства. На інформаційних стендах у класах та коридорі оприлюднено правила поведінки, які мотивують учнів дотримуватися їх. Переважна більшість учнів вказали на те, що з правилами ознайомлені та дотримуються їх, хоча і не були долучені до їх розроблення. |
1.3. Формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору |
Територія школи не доступна для використання усіма учасниками освітнього процесу. Не забезпечено безбар'єрний доступ до школи.. Приміщенні їдальні придатні для використання осіб з обмеженими можливостями, окрім людей у візках. На першому поверсі є можливість вільного та зручного переміщення між навчальними кабінетами, туалетними кімнатами. Туалетні кімнати не облаштовані для використання осіб з обмеженими можливостями . Ушколі відсутнє інклюзивне навчання та діти з особливими освітніми потребами, тому ресурсна кімната не створювалася. У навчальних кабінетах за наявної наповнюваності класів достатньо місця для безперешкодного пересування. Навчальні меблі зручні, шафи та технічне обладнання надійно закріплене. У четвертому класі парти лише однієї ростової групи. Можливість регулювати висоту парт та стільців є у трьох кабінетах початкової школи. Освітній простір школи містить елементи дизайну та осередки, які мотивують здобувачів освіти до пізнавальної діяльності, та сприяє формуванню наскрізних умінь та ключових компетентностей учнів. На першому поверсі створена естетична візуалізація на стінах та ігрова – на підлозі. Є мотивуючі написи на стінах, презентація успіхів учнів школи (виставка грамот), інформаційні стенди. У навчальних кабінетах початкової школи створено комфортний, безпечний та дружній до дитини простір, який відповідає потребам учнів початкової школи та виконує мотивуючу функцію. Працюють змінні тематичні осередки, осередки гри. Належним чином обладнані осередки вчителя та навчально-пізнавальної діяльності. У переважній більшості кабінетів у осередках художньо-творчої діяльності є виставки робіт, проте не спостерігалось приладдя для мистецької діяльності учнів, класні бібліотеки не мають вигляду осередку, відсутні куточки живої природи та осередки для відпочинку. Більшість вчителів використовує наявне обладнання та засоби навчання з метою активізації пізнавальної діяльності. Активно застосовують на уроках спортивне обладнання, комп’ютерну техніку, ґаджети. Проте можливості навчальних кабінетів та інші засоби навчання використовуються недостатньо. Зокрема, це стосується лабораторного обладнання та іншої предметної наочності як засобу реалізації діяльнісного підходу до навчання. Анкетування учнів підтвердило цю інформацію. Майже всі опитані зазначили, що постійно використовується спортивна зала та спортивний інвентар, комп’ютерна техніка, ґаджети та Інтернет, мультимедійне обладнання. Щодо лабораторного обладнання та наочності (муляжі, моделі, макети, гербарії, колекції), то лише половина учнів вказали, що дане обладнання використовується постійно або часто. У закладі освіти започатковано діяльність бібліотеки як центру інформаційної взаємодії та соціально-культурної комунікації учасників освітнього процесу. Ресурси бібліотеки використовуються при проведенні навчальних занять, позаурочних заходів (зустрічі з письменниками, акторами, музикантами). Інформаційний контент, який пропонує бібліотека, змістовний, актуальний та мотивуючий. Створені у бібліотеці осередки сприяють організації самостійної індивідуальної, групової роботи у рамках освітнього процесу. |
Рівні оцінювання:
Вимога/правило |
Рівень освітньої діяльності |
1.1. |
Вимагає покращення |
1.2. |
Вимагає покращення |
1.3. |
Достатній |
За напрямом 1.: Вимагає покращення |
Висновок за напрямом 2: Система оцінювання здобувачів освіти
Склад робочої групи що проводив щорічне самооцінювання за напрямом
- за напрямом «Система оцінювання результатів навчання учнів»:
Васюта З.І.– заступник директора з НВР (координатор групи);
Ладатко М.В. – вчитель історії;
Мойсак С.В.- вчитель української мови.
Вимога/правило |
Опис досягнень закладу освіти і потреб у вдосконаленні освітньої діяльності та внутрішньої системи забезпечення якості освіти та рівні оцінювання за вимогами |
2.1. Наявність відкритої, прозорої і зрозумілої для учнів системи оцінювання їх результатів навчання |
У школі використовуються загальнонаціональні критерії оцінювання навчальних досягнень учнів. Даний документ є в освітній програмі та оприлюднено на сайті закладу. Переважна більшість здобувачів освіти та батьків вважають оцінювання результатів навчання педагогами справедливим та аргументованим. Близько половини учнів зазначили, що отримують інформацію під час виконання різних видів робіт на уроках, приблизно така ж кількість педагогів інформують про критерії оцінювання перед вивченням кожної теми. Однак не всі учителі на початку року ознайомлюють учнів із критеріями, правилами та процедурами оцінювання, Лише незначна частина учнів підтвердили цю інформацію. Це свідчить про те, що здобувачі освіти недостатньо поінформовані про критерії, правила та процедури оцінювання їх навчальних досягнень. За результатами спостереження за навчальними заняттями з’ясовано, що лише половина педагогів надає учням час на обдумування відповідей; третина – супроводжує відповідь учня уточнювальними запитаннями; чверть педагогів оприлюднює критерії оцінювання результатів навчання, забезпечує зворотний зв’язок щодо якості виконання/виконаного завдання, відзначає досягнення учнів, підтримує в них бажання навчатися. І тільки окремі вчителі спрямовують оцінювання результатів навчання на індивідуальний поступ учня, використовують прийоми самооцінювання і взаємооцінювання учнів, дають учням можливість вибору рівня навчальних завдань і напрямів навчальної діяльності, добирають домашнє завдання, спрямоване на оволодіння ключовими компетентностями, озвучують критерії його оцінювання. Отже, лише чверть педагогів закладу використовують компетентнісний підхід до оцінювання навчальних досягнень учнів. |
2.2. Систематичне відстеження та коригування результатів навчання кожного учня |
У закладі освіти один раз на рік проводиться моніторинг результатів навчання з предметів інваріантної частини навчального плану. Аналіз результатів моніторингу розглядається на засіданні педагогічної ради. Результати опитування педагогів та учнів свідчать про те, що здобувачі освіти отримують зворотний зв'язок про прогрес у навчанні від учителів, як правило, індивідуально. Переважна більшість педагогів формують в учнів позитивну самооцінку, відзначають досягнення, підтримують бажання вчитись. Педагоги для оцінювання здобувачів освіти використовують поточне (76%), формувальне (60%), підсумкове (91%) оцінювання. Учні (61%) переконані, що їх оцінюють із метою визначення рівня знань, умінь і навичок, 13% учнів не відомо, з якою метою їх оцінюють, і лише 23% – впевнені, що у такий спосіб відстежується їх прогрес у навчанні. Відстеження індивідуального поступу учня не досягає бажаного результату, оскільки більшість педагогів, як показало спостереження за навчальними заняттями, не володіють усіма аспектами методики формувального оцінювання та впроваджують його несистемно. Ця інформація дає підстави зробити висновок про недостатнє розуміння педагогами видів оцінювання, методики використання оцінювання як важливого інструменту мотивації учнів та відстеження їх індивідуального поступу. |
2.3. Спрямованість системи оцінювання на формування у учнів відповідальності за результати свого навчання, здатності до самооцінювання |
Школа переважно сприяє усвідомленню здобувачами освіти відповідальності за результати свого навчання. Більшість учнів отримують необхідну індивідуальну допомогу у навчальній діяльності та відповідально ставляться до процесу навчання (за результатами опитувань). Педагоги зазначили, що для оцінювання здобувачів освіти використовують прийоми самооцінювання (55%) та взаємо- оцінювання (30%). Переважна більшість учнів (77%) відповіли «так» і «переважно так» на питання щодо самооцінювання результатів своєї роботи під час занять, однак майже чверть зазначили, що роблять це дуже рідко або не роблять взагалі. А спостереження за навчальними заняттями показало, що лише окремі вчителі використовують інструменти самооцінювання та взаємооцінювання, вибору напрямів навчальної діяльності, завдань та способів навчання у закладі. Це свідчить, що система оцінювання недостатньо забезпечує формування в учнів відповідальності за результати свого навчання, здатності до самооцінювання. |
Рівні оцінювання:
Вимога/правило |
Рівень освітньої діяльності |
2.1. |
Вимагає покращення |
2.2. |
Вимагає покращення |
2.3. |
Вимагає покращення |
За напрямом 2: Вимагає покращення |
Висновок за напрямом 3:
Педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти
Склад робочої групи що проводив щорічне самооцінювання за напрямом
«Педагогічна діяльність педагогічних працівників закладу освіти»:
Сердюк В.Ф. – заступник директора з ВР (координатор групи);
Коваленко З.В. - вчитель початкових класів ;
Тимощук Н.О. – вчитель математики.
Вимога/правило |
Опис досягнень закладу освіти і потреб у вдосконаленні освітньої діяльності та внутрішньої системи забезпечення якості освіти та рівні оцінювання за вимогами |
3.1. Ефективність планування педагогічними працівниками своєї діяльності, використання сучасних освітніх підходів до організації освітнього процесу з метою формування ключових компетентностей учнів |
Усі педагоги планують свою діяльність відповідно до освітньої програми школи. Більшість вчителів самостійно розробляють календарно-тематичні плани на основі навчальних програм. Окремі вчителі зазначили, що користуються готовими зразками, запозиченими з різних джерел, і піддають їх частковому коригуванню. Більшість учителів аналізують результативність власної педагогічної діяльності з урахуванням індивідуальних особливостей учнів, результатів їхнього навчання та враховують цю інформацію при подальшому плануванні роботи. Переважна більшість педагогів спрямовують заняття на формування таких компетентностей: вільне володіння державною мовою та у галузі природничих наук, техніки, технології. Близько половини педагогів формують ширший перелік компетентностей. Навчальні заняття з предметів мистецької складової освітнього процесу проводяться з опорою на знання учнів та осмисленням міжпредметних взаємозв’язків. Заняття побудовані на використанні принципу диференційованого підходу до розвитку мистецьких компетентностейу здобувачів музичної освіти. У ході занять педагоги застосовують різноманітні дидактичні матеріали, використовують як технічні засоби (комп’ютери з відповідним програмним забезпечення, звукопідсилювальну апаратуру), так і власні педагогічно-виконавські компетенції що забезпечує високий рівень зацікавлення, активність учнів та динамічність розвитку освітнього процесу в цілому. Однак робочою групою визначено, що лише чверть педагогів визначають цілі навчальної діяльності спільно з учнями, дають їм можливість вибирати рівень навчальних завдань і напрямів навчальної діяльності, застосовують практико-орієнтовані завдання, які сприяють формуванню наскрізних умінь як основи компетентнісного підходу. У самоаналізі власної професійної діяльності більшість учителів вказали, що простежують індивідуальну освітню траєкторію учнів за допомогою індивідуальних консультацій, шляхом диференціації вправ та аналізу виконання домашніх завдань. Педагоги мистецького профілю (за власною ініціативою) супроводжують творчо обдарованих дітей, займаються з ними додатково. Не значна частина педагогів поширюють власний досвід, розміщуючи публікації на сайті закладу у блогах та професійних спільнотах соціальних мереж , не поширюють педпгогічні надбання у фахових виданнях та на освітніх онлайн-платформах . Більшість педагогів не мають оприлюднених розробок. Всі вчителі використовують освітні ресурси (електронні підручники, презентації, аудіо та відеозаписи) та розробляють власні, як паперові, так і електронні (презентації, тести, наочність, інтерактивні вправи,). Однак лише окремі педагоги під час проведення навчальних занять використовували власні освітні ресурси. У ході спостереження за проведенням навчальних занять з’ясовано, що переважна більшість педагогів спрямовує зміст навчального матеріалу на виховання в учнів патріотизму, поваги до державної мови, культури, законів; третина – розвиває в учнів загальнолюдські цінності (соціальну емпатію, толерантність, інклюзивну культуру); лише окремі вчителі розвивають в учнів навички співпраці та культуру командної роботи і дотримуються гігієни навчання (вправи для збереження зору, постави, пальчикова гімнастика, проведення фізкультхвилинки). Це дає підстави зробити висновок, що педагоги закладу недостатньо використовують потенціал стратегій/технологій, методів, прийомів навчання з метою формування ключових компетентностей учнів. |
3.2. Постійне підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників |
На основі пропозицій педагогів укладається річний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладу освіти. Педагогічні працівники обирають різні форми підвищення кваліфікації: курси , самоосвіта , вебінари, конференції, тренінги та семінари . Педагоги закладу надають перевагу курсам підвищення кваліфікації на базі Полтавської академії неперевної освіти ім. М.В. Остроградського. Серед напрямів підвищення кваліфікації популярністю користуються такі: використання інформаційно-комунікаційних технологій в освіті (52%); форми організації освітнього процесу та методичні аспекти викладання предметів та курсів (42%); психологічні особливості роботи зі здобувачами освіти різних вікових категорій та безпечне освітнє середовище (24%). Однак напрям «Методика роботи з дітьми з особливими освітніми потребами» (обов’язковий блок підвищення кваліфікації) обирають незначний відсоток педагогів.. Педагогічні працівники не беруть участі в інноваційній освітній та експертній діяльності. |
3.3. Налагодження співпраці зі учнями, їх батьками, працівниками закладу освіти |
Загалом у школв налагоджена комунікація педагогів та батьків. Це підтверджують результати анкетування як батьків, так і педагогів. Форми взаємодії, які використовуються найчастіше: індивідуальне спілкування (97%), батьківські збори (68%). Це підтверджується відповідями батьків щодо способів отримання інформації про діяльність закладу освіти. Психологічний клімат школи сприяє співпраці педагогів: більшість учителів вважають, що у закладі створені всі умови для співпраці. Педагогічні працівники надають методичну підтримку колегам, зокрема проводять тренінги, майстер-класи, навчальні семінари. Практикується і обмін досвідом шляхом взаємовідвідування уроків та творчих звітів. Усі педагоги на питання щодо підтримки учнів відповіли, що забезпечують її переважно шляхом надання індивідуальних консультацій. Учні погоджуються із твердженням, що учителі їх підтримують і допомагають. Близько половини здобувачів освіти вважають, що їхня думка враховується з більшості навчальних предметів, така ж кількість думає, що враховується лише з окремих навчальних предметів. Спостереження за навчальними заняттями показало, що в усіх педагогів прослідковується повага до кожної дитини, її запитів та інтересів, у більшості вчителів комунікація націлена на те, щоб кожен учень відчував себе особистістю. Варто відмітити і професійність окремих педагогів, адже учні одного класу у різних педагогів проявляли себе на уроці по-різному. Однак лише половина педагогів вислуховує та сприймає думки учнів, їхні погляди та орієнтує на розвиток творчої активності, творчого мислення, вміння застосувати критичне мислення в нових умовах; лише третина вчителів мотивує учнів застосовувати власний життєвий досвід та шукати різні варіанти рішень. А формулювання мети/завдання/проблеми та/або її розв’язання спільно з учнями здійснювали тільки окремі педагоги. Також частина педагогів (30%) зазначили, що співпраця між колегами є ситуативною. |
3.4. Організація педагогічної діяльності та навчання учнів на засадах академічної доброчесності |
Педагоги закладу освіти для забезпечення дотримання академічної доброчесності знайомлять здобувачів освіти з основами авторського права (49%); проводять бесіди щодо дотримання академічної доброчесності (88%); на уроках дають такі завдання, які унеможливлюють списування (30%), самі намагаються дотримуватися академічної доброчесності (із відповідей на відкриті запитання) тощо. Учні (56%) зазначили, що педагоги регулярно проводять бесіди про академічну доброчесність, однак 48% відмітили нерегулярність таких заходів. Спостереження за навчальним заняттям показали, що не всі педагоги дотримуються принципів академічної доброчесності. Лише чверть вчителів вказує джерело інформації; акцентує увагу на цінності самостійного виконання завдань та добирає завдання, що унеможливлюють списування |
Рівні оцінювання:
Вимога/правило |
Рівень освітньої діяльності |
3.1. |
Вимагає покращення |
3.2. |
Вимагає покращення |
3.3. |
Вимагає покращення |
3.4. |
Вимагає покращення |
За напрямом 3.: Вимагає покращення |
Висновок за напрямом 4: Управлінські процеси закладу освіти
Склад робочої групи за напрямом «Управлінські процеси закладу освіти»:
Варич О.М. – вчитель (координатор групи);
Дрига Т.А. – голова ПК, вчитель початкових класів;
Рябенко Н.О.- вчитель англійської мови
Вимога/правило |
Опис досягнень закладу освіти і потреб у вдосконаленні освітньої діяльності та внутрішньої системи забезпечення якості освіти та рівні оцінювання за вимогами |
4.1. Наявність стратегії розвитку та системи планування діяльності закладу, моніторинг виконання поставлених завдань |
У закладі освіти є чинною Стратегія розвитку Малокобелячківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Новосанжарської селищної ради Полтавської області на 2022-2027 роки, схвалена педагогічною радою та затверджена сесією № 4 від 10 березня 2023р Новосанжарської селищної ради. Стратегія містить 8 розділів/напрямів, серед них такі: I Цінності закладу II Місія закладу III Візія закладу IV SWOT-аналіз V Освітнє середовище VI Система оцінювання VII Педагогічна діяльність VIII Управлінські процеси Стратегія розвитку визначає місію, візію та цілі діяльності закладу освіти, умови, які необхідні для їх досягнення, пріоритети та кроки, які керівництво й педагоги планують здійснити для досягнення визначених цілей, відповідно до принципів освіти та підготовки учнів до майбутнього життя. Більшість педагогів зазначили, що брали участь у розробленні стратегії розвитку закладу. Наявний річний план роботи закладу, до розроблення якого долучалися і педагоги, і учні. На 2022-2023 навчальний рік не заплановано заходи, які передбачали б вирішення виявлених проблем під час моніторингу знань та самооцінювання школи. Річний план роботи закладу спрямований лише на вирішення поточних питань. Засідання педагогічної ради закладу освіти відбуваються систематично. Вчителі активно приймають участь у обговоренні та вирішення питань, що виносяться на педраду. У закладі освіти розроблене і оприлюднене Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти (розглядалося і схвалювалося на педагогічній раді, затверджене керівником). До його розроблення долучалися керівництво закладу, голови методичних об’єднань, вчителі . Документ містить 8 компонентів, визначених Законом України «Про освіту» та у додатках – критерії, індикатори оцінювання освітніх і управлінських процесів, внутрішньої системи забезпечення якості освіти, методи збору інформації; питання для самоаналізу; анкети; форми спостереження, запропоновані Державною службою якості освіти України. Керівництвом школи для засновника щорічно подається витяг із Стратегії розвитку із переліком того, що необхідно придбати для покращення матеріально-технічної бази школи |
4.2. Формування відносин довіри, прозорості, дотримання етичних норм |
Учасники освітнього процесу в основному задоволені загальним психологічним кліматом у школі . Керівник закладу, веде особистий прийом, спілкується з учасниками освітнього процесу безпосередньо, через класні групи вайбер, електронну пошту. Учасники освітнього процесу усно звертаються щодо проблемних поточних питань. Переважна більшість педагогів підтвердили, що керівництво і педагогічні працівники співпрацюють, вільно спілкуються між собою, розбіжності, які виникають, вирішують конструктивно. Практично всі опитані батьки зазначили, що їм завжди вдається поспілкуватися з керівництвом закладу освіти і досягти взаєморозуміння. У школі ведеться журнали реєстрації звернень та особистого прийому громадян. Заклад освіти має сайт та сторінку у фейсбуці. Інформація на сайті та на сторінці оновлюється постійно. На сайті є всі необхідні документи щодо висвітлення прозорості школи. |
4.3. Ефективність кадрової політики та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників |
Усі педагоги працюють за фахом. Загалом педагогічні працівники задоволені мотиваційними заходами, які проводяться у закладі. Традиційним є нагородження працівників грамотами, подяками. Керівництвом закладу створено умови для підвищення кваліфікації та безперервного професійного розвитку педагогічних працівників. Педагогічною радою розглядаються питання планування професійного розвитку та визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників за основними напрямами підвищення кваліфікації у різних суб’єктів освітньої діяльності, фізичних та юридичних осіб відповідно до поданих копій сертифікатів та клопотань вчителів. На методичних заходах популяризуються педагогічні знахідки вчителів. Такий обмін досвідом, спільні обговорення також є елементом підвищення кваліфікації і професійного зростання педагогів. Керівництво закладу веде ефективну кадрову політику та забезпечує можливості для професійного розвитку педагогів. |
4.4. Організаціяосвітнього процесу на засадах людиноцентризму, прийняття управлінських рішень на основі конструктивної співпраці учасників освітнього процесу, взаємодії закладу освіти з місцевою громадою |
У школі створено умови для реалізації прав учасників освітнього процесу. Переважна більшість учасників освітнього процесу вважають, що їхні права не порушуються. Керівництво школи сприяє участі громадського самоврядування у вирішенні питань життєдіяльності закладу. У закладі діє рада школи де обговорюються різні питання, пов’язані з організацією освітнього процесу у школі, приймаються спільні рішення щодо організації освітнього процесу та дозвілля, модернізації освітнього простору. Разом приймаються рішення і щодо режиму роботи закладу, харчування дітей Учнівське самоврядування залучається до вирішення питань діяльності закладу, зокрема це питання забезпечення температурного режиму, доступу до WI-FI, змін у меню їдальні та розкладі уроків. Керівництво, на думку представників учнівського самоврядування, за можливості, йде на зустріч. Учнівська громада бере участь у плануванні культурно-спортивних заходів та дозвілля. Керівництво закладу освіти сприяє виявленню ініціативи учасників освітнього процесу, зокрема підтримує участь вихованців закладу у різних заходах та конкурсах. Більшість опитаних учнів часто за власної ініціативи беруть участь заходах, які проводяться на рівні класу, школи, громади, області. Багато здобувачів освіти є учасниками мистецьких конкурсів, у тому числі й міжнародних. У школі проводяться зустрічі із митцями, до карантину організовувалися і концерти за участі учнів та педагогів із метою популяризації закладу освіти. Управлінські рішення приймаються з урахуванням пропозицій лише педагогічних працівників. А от пропозиції батьків враховуються частково, у цьому переконана переважна більшість батьків. Учні (97%) та батьки (96%) переважно задоволені організацією освітнього процесу. Режим роботи закладу враховує підвезення учасників освітнього процесу, чергування навчальних занять і часу відпочинку, харчування учнів у закладі, наявність двох блоків навчального дня: базові предмети і профільні мистецькі дисципліни. Розклад навчальних занять відповідає освітній програмі закладу освіти, включає усі предмети і курси навчального плану, але створює нерівномірне навчальне навантаження для учнів протягом тижня. Статутом закладу визначено, що у ньому забезпечується здобуття початкової, базової і старшої (профільної) школи. |
Рівні оцінювання:
4.5. Формування та забезпечення реалізації політики академічної доброчесності |
У закладі освіти розроблено, затверджено і оприлюднено на сайті Положення про академічну доброчесність. Переважна більшість педагогів зазначають, що діють на засадах академічної доброчесності і у різний спосіб регулярно інформують учнів про дотримання академічної доброчесності, найбільшу увагу приділяють бесідам (88%). Результати опитування учнів частково підтверджують цю інформацію (56% зазначили, що педагоги регулярно проводять бесіди про академічну доброчесність, однак 48% відмітили нерегулярність таких заходів). Учнівське самоврядування не було залучене до розробки Положення про академічну доброчесність. Хоча самим Положенням передбачено (п.7), що даний документ має бути погодженим органом самоврядування здобувачів освіти в частині їхньої відповідальності за конкретні порушення академічної доброчесності. Під час інтерв’ю з представниками учнівського самоврядування з’ясувалося, що вони взагалі не розуміють про що йде мова. Аналіз даної інформації дає підстави зробити висновок, що реалізацію політики академічної доброчесності в закладі освіти системно не забезпечено. Водночас проводяться заходи щодо негативного ставлення щодо корупції зі всіма учасниками освітнього процесу. |
Вимога/правило |
Рівень освітньої діяльності |
4.1. |
Достатній |
4.2. |
Достатній |
4.3. |
Достатній |
4.4. |
Вимагає покращення |
4.5. |
Вимагає покращення |
За напрямом 4: Достатній |
Господарська діяльність
Протягом н.р. наш заклад освіти отримав : 2 хромбуки, 2 роутери.
Рідке мило, миючі засоби, дез. засоби., фарби для косметичного ремонту, товари для господарства. Замовлені 2 дивани для зони відпочинку, жарову шафу для харчоблоку, 50 виделок.
Учителі продовжили роботу по оновленню стендів у кабінетах та коридорах.
Кожен рік виконуються капітальні та косметичні ремонти, є висновки державної санітарно – епідеміологічної служби про відповідність приміщень вимогам санітарних норм і правил, дозвіл пожежної частини, протоколи замірів опори ізоляції електромережі. Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду закладу освіти. Коридори, фойє школи поступово поповнюються новими сучасними стендами. Подвір'я школи завжди прибране, доглянуте. Силами адміністрації, педагогів, робітників адміністративно-господарчої частини та учнів приміщення та територія школи підтримується на належному санітарно-гігієнічному рівні, відрізняється чистотою та охайністю. Проводиться скошування трави на газонах, винесення і періодичне вивезення сміття з території школи.
У діяльності школи забезпечується прозорість, відкритість, демократичність управління. Важливою умовою успішної діяльності школи є чітке, конкретне планування освітнього процесу школи. Воно забезпечує цілеспрямованість у роботі всіх підрозділів, створює умови для організації роботи педагогічного та учнівського колективів, раціонального використання часу. Плануємо проведення реальних і оптимальних заходів, які можна провести і які забезпечують рівномірний ритм роботи закладу протягом року.
ГОЛОВНІ ЗАВДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ НА 2023-2024 Н.Р.:
Створити якісно нові умови для виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», для реалізації Концепції національного виховання учнів, відродження національної духовності й залучення до її формування учнів, вчителів, батьків, громадськості, для продуктивної роботи Нової української школи.
1.ЗА НАПРЯМКОМ «ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ»:
Порушити клопотання перед засновником про:
- виділення коштів на поповнення навчально- матеріальної бази кабінетів фізики, хімії, географії відповідно до Типового переліку засобів навчання та обладнання для навчальних кабінетів, затвердженого наказом МОН України від 29.04.2020 № 574. та 5-6 класів НУШ.
- виділення коштів на оновлення комп’ютерної техніки для кабінету інформатики, ноутбуків для педагогічних працівників.
2.Забезпечити систему роботи з адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу.
2. ЗА НАПРЯМКОМ «СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ЗНАНЬ»:
1. Розроблення критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів при використанні інших, крім класно-урочної, форм організації освітнього процесу та форм роботи з учнями: дистанційного, змішаного, кооперативного (групового) навчання;
2.Обов’язкове оприлюднення критеріїв оцінювання; спільне з учнями розроблення критеріїв;
3.Впровадження самооцінювання і взаємооцінювання учнів; отримання постійного зворотного зв’язку від учнів у процесі оцінювання;
4.Використання учнівського портфоліо як способу оцінювання результатів навчання учнів;
5. Впровадження формувального оцінювання в 5 - 11 класах
6. Розвивати критичне мислення учнів.
7.Урізноманітнювати форми роботи використання вчителями для впровадження формувального оцінювання в освітньомупроцесі
8.Забезпечити розвиток відповідального ставлення до навчання шляхом:
- активізації участі учнів в організації своєї навчальної діяльності;
- наявності чітких критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів;
- зосередженні освітнього процесу на оволодіння учнями ключовими компетентностями, а не на відтворенні інформації;
- можливість вибору учнями власної освітньої траєкторії;
- заохочення і позитивного оцінювання роботи учня;
- надання конструктивного зворотного зв’язку на роботи учнів, їхні результати навчання
9.Для розвитку навичок навичок самооцінювання/взаємооцінювання навчальної діяльності дитини регулярно нагадувати учням про цілі та критерії оцінювання;планувати при проведенні навчальних занять час для самооцінювання/взаємооцінювання; оприлюднювати мету навчального заняття, критерії оцінювання результатів навчання;надавати завдання на рефлексію власної діяльності
3.ЗА НАПРЯМОМ «ОЦІНЮВАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ»:
Педагогічним працівникам забезпечити реалізацію внутрішньої системи забезпечення якості освіти шляхом виконання навчальних програм відповідно Державних стандартів;
3.1. Вчителям під час проведення навчальних занять здійснювати наскрізний процес виховання, поєднувати виховний процес із формуванням ключових компетентностей та наскрізних умінь учнів, акцентувати увагу на
Повагу гідності, прав і свобод людини.
Морально-етичне виховання.
Повага до культурної багатоманітності.
Визнання цінності демократії, справедливості, рівності та верховенства права.
Розвиток громадянської свідомості та відповідальності.
Розвитокнавичок критичного мислення.
Розвитокнавичокспівпраці та командноїроботи.
Формуванняздорового та екологічного способу життя.
Статеве виховання та виховання гендерної рівності та інші аспекти.
3.2.Створювати умови особистісно орієнтованого навчання:
- відмова від орієнтації освітнього процесу на пересічного школяра;
- обов’язкове максимально можливе врахування інтересів кожної дитини;
- підхід до дитини як до особистості;
- забезпечення свободи і прав дитини в усіх проявах її діяльності;
- урахування вікових, індивідуальних та психофізичних особливостей дитини, її життєвого досвіду;
- забезпечення можливості учню вільно висловлювати свою думку;
- забезпечення партнерських стосунків між вчителем і дитиною.
3.3.З метою реалізації ефективного особистісно орієнтованого навчання здійснювати:
-
- інформування учнів про очікувані результати навчання та перелік завдань під час вивчення кожної теми;
- розроблення диференційованих завдань для роботи з учнями;
- розроблення завдань, на які неможливо знайти готову відповідь у підручниках та інших інформаційних джерелах;
- удосконалення критеріїв оцінювання, які мотивують учнів до самостійної роботи, висловлювання своєї аргументованої думки, власного бачення
3.4. Неухильно дотримуватись принципів академічної доброчесності та власним прикладом демонструвати важливість дотримання норм академічної доброчесності у педагогічній діяльності (посилання на джерела, які використовуються в роботі, справедливе оцінювання навчальних досягнень учнів, підбір завдань, які відповідають віковим можливостям учнів).
3.5. Інформувати учнів про необхідність дотримання академічної доброчесності: під час проведення навчальних занять, у позаурочних заходах, за допомогою наочної інформації (наголошувати на дотриманні таких якостей, як старанність, самостійність у навчанні, відповідальність за свої рішення, чесність здобуття оцінок тощо).
3. 6. Інформувати батьків про необхідність дотримання академічної доброчесності (скажімо, придбання дітям збірників готових домашніх завдань, виконання за дітей домашніх завдань, практичних робіт є безпосереднім порушенням принципів академічної доброчесності).
3.7. Спрямовуватизмістзавданьпід час проведеннянавчальних занять на творчу та аналітичну роботу учнів, ставитипроблемніпитання, на якінемаєготовоївідповіді в підручникучиіншихджерелах.
3.8. Виконаннядослідницьких і творчихзавдань, проєктів.
3.9.Практикувати в освітньому процесі написання тематичних творчих есе замість рефератів зі скомпільованою інформацією з інших джерел.
3.10.Застосовуватикомпетентніснийпідхід у навчанні. Звести до мінімумузавдання на перевіркузнань. Використовувативідкритіпитання, щобперевіритирівеньволодіннянавичками, а не знаннями.
3.11.Продовжити роботу педагогічного колективу закладу над науково-методичною проблемою (4 рік).
3.12.Залучати педагогів до перспективних моделей педагогічногодосвіду, формування нового педагогічногомислення (прагнення до постійногооновленнязнань і творчогопошуку, зорієнтованого на особистістьучня);
3.13.Підвищити якість природничо-математичної освіти, 3.14.Забезпечити зростання фахової підготовки вчителів шляхом виконання річного плану підвищення кваліфікації, організацію та вивчення перспективного педагогічного досвіду. Сприяти участі вчителів, учнів у науковій, дослідницькій, пошуковій роботі на базі навчального закладу;
3.15.Педпрацівникам створювати та розміщувати на освітніх сайтах власні розробки, публікації; створити власне електронне портфоліо;
3.16.Вдосконалювати професійні компетентності для роботи в умовах дистанційного та змішаного навчання;
3.17. Вчителям з учасниками освітнього процесу – батьками та учнями – діяти на засадах педагогіки партнерства, заснованій на особистісно орієнтованому підході;
3.18.Впроваджувати практику педагогічного наставництва відповідно Положення про наставництво.
3.19. Враховувати під час атестації та моніторингів педагогічної діяльності педагогічних працівників відповідність професійному стандарту вчителя.
4. ЗА НАПРЯМОМ «УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ»:
4.1. Забезпечити реалізацію Стратегії розвитку закладу освіти на 2022-2027 н.р.
4.2.Разом із засновником забезпечити оновлення та зміцнення навчально-матеріальної бази згідно Стратегії.
4.3. Працювати над ефективною взаємодією органів громадського самоврядування та керівництва закладу освіти.
4.4. Управлінські рішення приймати з урахуванням пропозицій учасників освітнього процесу. Посилити залучення всіх учасників освітнього процесу до розроблення внутрішніх документів, планів, заходів.
4.5. З метою забезпечення інформаційної відкритості закладу освіти, оновити сайт закладу освіти. Забезпечувати своєчасність розміщення інформації.