Культура здорового харчування

Здорове харчування школярів

Повноцінне здорове харчування школярів сприяє нормальному функціонуванню та розвитку дитячого організму. Харчування школярів має поєднувати в собі якісні безпечні продукти та повністю задовольняти потреби організму в поживних речовинах.
    Харчування школярів відіграє серйозну роль в питанні повноцінного розвитку і зростання. Воно не тільки сприяє загальному зміцненню організму, але також може впливати на їхню працездатність і успішність.
                                    Тому пропонуємо Вам меню для харчування школярів на кожен день.

Сніданок школярів

Діти часто не хочуть снідати. Для того, щоб у дитини розігрався апетит з ранку, найкраще не починати їсти, доки ви повністю не прокинетеся.

Повне прокидання може тривати від 30 до 40 хв., тому вставати до школи потрібно значно раніше. Корисною є ранкова зарядка, яку потрібно робити перед сніданком. Сніданок має бути повноцінним і давати енергію на 3-4 години інтенсивного шкільного життя.
На сніданок вживайте гарячі страви. Корисними будуть яйця, як смажені – омлети та яєчні, так і варені. Тушковане, відварене м’ясо або парові котлети. Також вживати  каші, такі як вівсяна, рисова чи гречана.
    Другий сніданок

Зазвичай дітей годують у школі, але варто придивися до якості продуктів чи здорова та корисна їжа.  Із собою беріть фрукти, які містять вітаміни, мікро- і макроелементи та інші корисні речовини. Корисним буде печиво. Зверніть увагу на таке, яке не приноситиме шкоди. Читайте уважно упаковку із вмістом продукту. Печиво має забезпечувати корисними вуглеводами. Бутерброд із сиром, який буде джерелом кальцію. Відварене м’ясо чи риба, які містять білок, що допомагає організму рости. Обов’язково вживайте звичайну негазовану воду. Дитина, так само як і дорослі потребує достатньої кількості води в організмі. Як обчислити норму споживання в день? Дуже просто: 30 мл помножити на 1 кг маси тіла.

Обід школярів

Обід має включати перше, друге і десерт. Першу страву потрібно вживати невеликою порцією, бо потрібно ще має впоратися і з другою стравою. Це може бути м’ясний, рибний чи овочевий суп, борщ, солянка чи інша рідка гаряча їжа. На друге  будь-який гарнір: картопля, макаронні вироби з добавкою відварених або тушкованих м’яса, риби чи овочів. Десерт може містити свіжий сік, узвар або кисіль.

Підвечірок школярів

Прийом їжі між обідом і вечерею не має бути громістким, але калорійним та тим, щоб додати сил дитині зробити уроки. Можна вживати йогурт з печивом, булочку з молоком чи чаєм з бутербродом з ковбасою та сиром.

Вечеря школярів

Має бути легкою, щоб дитина могла швидко та легко заснути, а перетравлювання їжі не заважало.
Вечеря має бути за 2 години до сну. Можна дати тушковану рибу чи овочі, яєчню чи омлет, сирну запіканку, різні каші з молоком.
   Якщо Ваша дитина вередує і не хоче вживати корисну їжу, то у ігровій формі спробуйте пояснити користь від продуктів та їх вплив на організм.
   Поставте на кухні на видному місці красиві, різнобарвні фрукти, щоб дитині самій хотілося їх взяти та їсти. Овочі не менш важлива частина здорового харчування. Поставте у холодильнику тарілку зі свіжими чи вареними овочами на рівні очей дитини.
    Зробіть куток здорового харчування, де школяр матиме доступ до сухофруктів, горіхів та насіння. Ці продукти підвищують активність мозку.