16 днів проти насильства
Мій улюблений світ -
Без насильства,
Без жорстокості, болю і зла,
Де народом заспівана пісня
Містить тільки хороші слова…
Ми живемо у світі, однією з характерних ознак якого є насильство. Нині Україна потерпає від жорстокої економічної,соціальної, моральної кризи. Цей період характеризується зростанням злочинності та падінням цінностей.
Жорстоке поводження з дітьми та підліткове насильство – проблема держави і кожної свідомої особистості. Ці прояви – це тисячі дітей, які не отримують освіти, не мають постійного місця проживання. жебракують з однолітками або дорослими, потерпають від побиття та насильства, яких примушують до важкої праці.
Факти жорстокого поводження з дітьми, зневажання їхніх інтересів є надзвичайно актуальними у нашому суспільстві. Діти не знають своїх прав. Бояться попросити допомоги у разі виникнення прояву насильства.
Насильство, за визначенням світової спільноти, не тільки робить людину залежною, а й принижує її гідність, завдає шкоди психічному і фізичному здоров’ю, стає серйозною перешкодою у подальшому житті.
Тому в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у нашій школі пройшли різні заходи, що спрямовані на профілактику та подолання проявів насильства в дитячому середовищі. Зокрема, була створена інформаційна виставка: «В добі немає місця для насильства» та виставка малюнків «Дитинство без насилля».Проведено бесіди по класах: «Взаємоповага – основа людських стосунків», «Що таке толерантність?» , «Жорстокість і насильство», тренінг «Вчимося толерантності». Активну участь учні школи взяли у флеш-мобі «Цінність твого життя в твоїх руках».
Наприкінці заходу учні зрозуміли, що необхідно навчитися розуміти людей і вибачати їм, ставитися до них так, якби ви хотіли, щоб ставилися до вас.
Пам’ятайте: відповідаючи на насильство насильством, навіть у найменшому його прояві, ми продовжуємо коло зла та жорстокості! Саме тому і батькам, і дітям, і вчителям необхідно усвідомити важливість формування конструктивних моделей спілкування та поведінки як у сімейному, так і в шкільному середовищі, змінити мислення на позитивне, вільне від жорстокості. Це буде першим кроком на шляху до суспільства БЕЗ НАСИЛЬСТВА.