«Українська хата – рушником багата»
«Українська хата – рушником багата»
Так називалось свято, яке провели учні 2 класу.
Діти познайомились з рушником, як оберегом, його символічним значенням, традиціями, звичаями, обрядами пов’язаними з рушником. Вони осмислили значення рушника у житті рідного народу, потреби берегти його як сімейний скарб, бажання вишити свій рушник. Учні пройнялися глибокими почуттями любові до батьків, пошани до людей, праці, гордості до односельців майстринь-вишивальниць, родичів, близьких.
На свято були запрошені шановані люди села, майстрині-вишивальниці: Олянич Катерина Олександрівна, Скубій Лідія Іванівна, Скубій Зоя Іванівна, Сердюк Мотрона Кирилівна, Горошотченко Надія Павлівна, Піторипавло Любов Степанівна.
Ці жінки закохані в українську вишивку. І всю свою любов, щирість душі, талант і вміння вкладають у вишиті рушники і картини. Їхні роботи неодноразово виставлялись в рідному селі, районі і області.
Учні мали змогу помилуватися красою української вишивки. Вони були в захопленні від побачених творінь людських рук. Майстрині поділилися з дітьми секретами вишивання. Свято пройшло змістовно і цікаво.