Про заборону збору кошків з батьків, учнів та вихованців 13.07.2021

Дата: 14 липня 2021 о 19:46, Оновлено 29 травня 2022 о 21:52

НОВОСАНЖАРСЬКА СЕЛИЩНА РАДА ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ВІДДІЛ ОСВІТИ

Н А К А 3

13.07.2021                                                                                                                         № 72

Про заборону збору коштів

з батьків, учнів та вихованців

закладів освіти

Новосанжарської селищної ради

Відповідно до статгі 53 Конституціі України, статгей 30, 79 Закону України «Про освіту», на виконания вимог Законів України «Про запобігацня корупції», «Про благодійну діяльність та благодійні організацfі», постанови Кабінету Міністрів України від 04.08.2000 р. N 1222 «Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків i пожертв від юридичних та фізичнях осіб бюджетними установами i закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичнцуо виховання для потреб ïx фінансування», листа Міністерства освіти i науки України від 05.09.2013 р. № 1/9-608 «Щодо благодійних внесків», у зв’язку зі зверненнями батьків стосовно порушень мормативно-правових актів, які регламентують діяльність закладів освіти, з метою попередження зловживань службовим становищем працівниками закладів освіти, забезпечення конституційного права громадян на доступність i безоплатність освіти, забезпечення прозорості надходження i використання благодійних та спонсорських коштів та уникнення неконтрольованих зборів коштів з батьків у закладах освіти Новосанжарської селищної ради

НАКАЗУЮ:

1. Заборонити збір готівкових коштів працівниками закладів освіти з батьків, учнів та вихованців для вирішення фінансових питань, пов’язаних з покращенням матеріально-технічного забезпечення, проведенням ремонтних робіт, на подарунки закладу освіти та педагогічним працівнмкам.

2. Керівникам закладів освіти:

2.1. Неухильно виконувати вимоги чинного закоподавства Украіни щодо отримання, використання та обліку благодійних (добровільних) внесків від юридичних та фізичних осіб.

2.2. Прийом благодійних внесків здійснювати викщочно на добровільних засадах та у безготівковій формі з обов’язковим оформленням відповідної бухгалтерської документації згідно з вимогами иинного законодавства України.

2.3. Вчителям-предметникам заборонити здійснювати будь-які фінансові операції у закладі освіти та надавати платні освітні послуги, крім тих, які передбачені Переліком платних послуг, які можуть надаватися навиальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної i комунальної форми власності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 р. N 796 зі змінами від 14 .04.2021 р.

2.4. До 17.07.2021 р. розмістити цей наказ на офіційних веб-сайтах закладів освіти.

2.5. Провести наради з працівниками закладів освіти, довести до відома під розпис цей наказ та опращовати законодавчу базу щодо порядку отримання благодійних внесків.

2.6. Даний наказ довести до відома батьківської громадськості та опрацювати чинні нормативно-правові акти щодо здійснення благодійної діяльності.

2.7. Забезпечити оприлюднення інформаціі та документів про свою діяльність, зазначену в статгі 30 Закону України «Про освіту», кошторис i фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт i послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням ïx вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством, на веб-сайті закладу освіти.

2.8. Щорічно у травні-иервні проводити звітування про використання бюджетних та благодійних коштів перед трудовим колективом та громадськістю.

2.9. Здійснювати контроль за належним виконанням працівниками закладів освіти своїх функціональних обов’язків згідно із посадовою інструкціею та притягувати до відповідальності працівників за примусовий та незаконний збір коштів з батьків, учнів та вихованців.

3. У випадках порушення цього наказу керівників закладів освіти притягувати до відповідальності, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції» в межах повноважень.

4.  Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Начальник                                                         Л.О. Сергеева